Öne Çıkanlar abelya ağacı fidanı yüksek planlama kurulu hayvancılık eğitim begonvil fidanı

Bu haber kez okundu.

Ereğli’de rengarenk laleler açtı

Konya’nın Ereğli İlçe Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü çalışmaları kapsamında şehrin dört bir yanını lalelerle süslüyor.

Baharın habercisi laleler, rengarenk görüntüsüyle Ereğli’yi süslemeye başladı. Şehrin muhtelif noktalarındaki refüj ve kavşaklarda çiçek vermeye başlayan laleler, özellikle Kent Meydanı’na ayrı bir renk katıyor.

Lalenin bir kültür olduğunu ifade eden Ereğli Belediye Başkanı Özkan Özgüven, “Lale görüntüsü ile çok güzel bir renk cümbüşü sunan çiçek türüdür. Türk kültüründe önemli yere sahip olan lale, tarihimizde bir dönemi ifade etmektedir. Karların altından fışkıran laleler, Türkler için hayat ve bereket ifade eden bir simge halini almış ve baharın müjdecisi olmuştur. Laleye verilen önemin en büyük sebebi de, lale kelimesinin yazılışıyla Allah yazılışında aynı harflerin kullanılmasıdır. Allah, hilal ve lale kelimelerinin aynı harflerle yazılması ve ebced hesabıyla aynı değeri taşıması, laleyi Allah kelimesini temsil eder hale getirmiş, maddi ve manevi değerini arttırmıştır” şeklinde konuştu.

“Şehrimizi lalelerle donattık”

Başkan Özgüven, “Fiziki ve Sosyal Belediyecilik kapsamında önemli hizmetler yapıyoruz. Bunun yanı sıra Ereğlimize estetik ve modern bir görünüm kazandırıyoruz. Bu kapsamda şehrimizi lalelerle donattık. Baharın gelişiyle açan rengarenk laleler cadde ve sokaklarımıza ayrı bir hava katıyor. Ayrıca yeşillendirme çalışmalarımız da devam ediyor. Şehir Merkezimizde ve çeşitli bölgelerde toprakla buluşturduğumuz fidanlarla yeşilimize yeşil katıyoruz. Bundan sonraki süreçte de şehrimizi süsleme ve yeşillendirme çalışmalarımız devam edecek” dedi.

İhlas Haber Ajansı

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,naturel sızma zeytinyağı, erken hasat soğuk sıkım zeytinyağı,