24 Haziran 2017 Cumartesi

Ayvalık’ta HASAT buluşması

Barış temasıyla 4-6 Kasım tarihleri arasında düzenlenecek olan 12. Ayvalık Zeytin Hasat Günleri, renkli etkinliklere sahne olacak

30 Ekim 2016 Pazar 15:41
Bu haber 980 kez okundu
Ayvalık’ta HASAT buluşması
Untitled Document

E-fidancim.com Tükiyenin En Büyük online fidan ve tohum satış sitesi 100 tl üzeri kargo bedava www.e-fidancim.com

TH Reklamları

 

Ayvalık Belediyesi ile Ayvalık Ticaret Odası tarafından organize edilen 12. Ayvalık Zeytin Hasat Günleri, 4 Kasım'da başlıyor.
Birçok etkinliğin gerçekleştirileceği şenlikler 6 Kasım'da sona erecek. Hasat Günleri'ni yine büyük bir heyecanla kutlayacaklarını belirten Ayvalık Belediye Başkanı Rahmi Gençer, "Bu heyecanı hem Ayvalık'ta yaşayanlarla hem de Türkiye ile paylaşıyoruz. Kırsal mahallelerimizde, tarım şehri Altınova'mızda, kültür ve turizm bölgemiz Küçükköy'de, turizmin kalbi Cunda Ada'mızda birlik ve beraberlik içinde, zeytinin simgesi barış çerçevesinde buluşuyoruz. Yeni hasat zeytin ve zeytinyağımızı herkese tattırıyoruz. Zeytinin altından değerli olduğunu misafirlerimize anlatıyoruz" dedi.

Coğrafi tescilli ürün 

Zeytin üreticisinin emeğinin karşılığını almasını istediklerini dile getiren Başkan Gençer "Ayvalık'ta yerel markaların öne çıkmasını istedik. Türkiye'nin ilk 'Zeytinyağı Coğrafi İşaretini' aldık. Bu arada ilk kez duyusal analiz laboratuarını kurduk. Zeytinyağının kalitesini Türkiye'ye ve dünyaya anlatacak otuza yakın panelist yetiştirdik. Uluslararası Zeytinyağı Konseyi'nden akreditasyon aldık. Zeytinyağının sağlığa olan yararını ve milli bir yağ olduğunu her yıl vurguladık" diye konuştu.

Yerel markalara butik satış önerisi

Tüketicilere uyarıda bulunan Başkan Rahmi Gençer, "Denizden gelen özel rüzgarıyla ün yapmış Ayvalık zeytinyağını satın alırken coğrafi işaretinin bulunup bulunmamasına bakılması gerekiyor. Ayvalık zeytinyağı kaliteli sürekli talep edilen bir yağ olduğu için, tağşişe (karıştırma, katıştırma) maruz kalabiliyor. O yüzden biz de yerel markalardan butik satış yapmalarını teşvik ediyoruz.
Otuzu aşkın markamızın ulusal pazarda yer almasını istedik" dedi.
Haber Kaynağı: Tarımsal Haber - www.tarimsalhaber.com
    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!

GAZETE MANŞETLERİ

HAVA DURUMU

Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

ANKET Sonuçlar Tümü

?Okul sütü projesini faydalı buluyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ

Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SENDE YAZ

Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

ARŞİV