Öne Çıkanlar vairo badem çeşidi hayvancılık kefir çiftçi papaz erik fidanı

Bu haber kez okundu.

Azerbaycanlı bestekarlar, klasik müziğin başkentinde gönülleri fethetti
Azerbaycanlı bestekarların eserleri, klasik müziğin başkenti sayılan Viyana’da sanatseverlerle buluştu.

Klasik batı müziği alanında Rahmanov gibi dünya çapında isimleri çıkaran Azerbaycan'ın önde gelen bestekarlarının eserleri Viyana’daki ünlü Konzerthaus’da icra edildi.

Mozart Salonu’nda düzenlenen etkinlik, Azerbaycan’ın merhum milli lideri Haydar Aliyev’in anısına icra edildi. Viyana'da faaliyet gösteren Azerbaycan Kültür Merkezi'nin düzenlediği müzik akşamında Avusturya Parlamentosu milletvekilleri, devlet ve hükümet üyeleri, Viyana'da akredite diplomatik ve uluslararası kuruluşların temsilcileri, gazeteciler, Avusturya’da yaşayan akademisyenler ve geniş bir sanat çevresi katıldı.

Konserde ünlü viyolonsel sanatçısı ve şef Dmitri Yablonski'nin yönetimi ile Avusturya'nın ünlü Viyana Oda Orkestrası ve Üzeyir Hacıbeyli adına Bakü Müzik Akademisi Rektörü Profesör Ferhat Bedelbeyli sahne aldı. Azerbaycan bestekarlarından Gara Garayev, Vagif Mustafazade ve Fikret Emirov'un senfonileri Avusturyalı müzikseverler tarafından yoğun bir alkışla mukabele gördü. Gecede Azerbaycan’ın ünlü piyanisti Ferhat Bedelbeyli kendi bestesi olan "Deniz" kompozisyonu ve besteci Tevfik Guliyev'in "Gaytağı" eseriyle sanatseverlere coşkulu dakikalar yaşattı.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı