24 Haziran 2017 Cumartesi

Azerbaycanlı bestekarlar, klasik müziğin başkentinde gönülleri fethetti

Azerbaycanlı bestekarların eserleri, klasik müziğin başkenti sayılan Viyana’da sanatseverlerle buluştu. Klasik batı müziği alanında Rahmanov gibi dünya çapında isimleri çıkaran Azerbaycan'ın önde gelen bestekarlarının eserleri Viyana’daki...

13 Ekim 2014 Pazartesi 13:41
Bu haber 25627 kez okundu
Azerbaycanlı bestekarlar, klasik müziğin başkentinde gönülleri fethetti
Untitled Document

E-fidancim.com Tükiyenin En Büyük online fidan ve tohum satış sitesi 100 tl üzeri kargo bedava www.e-fidancim.com

TH Reklamları

 

Azerbaycanlı bestekarların eserleri, klasik müziğin başkenti sayılan Viyana’da sanatseverlerle buluştu.

Klasik batı müziği alanında Rahmanov gibi dünya çapında isimleri çıkaran Azerbaycan'ın önde gelen bestekarlarının eserleri Viyana’daki ünlü Konzerthaus’da icra edildi.

Mozart Salonu’nda düzenlenen etkinlik, Azerbaycan’ın merhum milli lideri Haydar Aliyev’in anısına icra edildi. Viyana'da faaliyet gösteren Azerbaycan Kültür Merkezi'nin düzenlediği müzik akşamında Avusturya Parlamentosu milletvekilleri, devlet ve hükümet üyeleri, Viyana'da akredite diplomatik ve uluslararası kuruluşların temsilcileri, gazeteciler, Avusturya’da yaşayan akademisyenler ve geniş bir sanat çevresi katıldı.

Konserde ünlü viyolonsel sanatçısı ve şef Dmitri Yablonski'nin yönetimi ile Avusturya'nın ünlü Viyana Oda Orkestrası ve Üzeyir Hacıbeyli adına Bakü Müzik Akademisi Rektörü Profesör Ferhat Bedelbeyli sahne aldı. Azerbaycan bestekarlarından Gara Garayev, Vagif Mustafazade ve Fikret Emirov'un senfonileri Avusturyalı müzikseverler tarafından yoğun bir alkışla mukabele gördü. Gecede Azerbaycan’ın ünlü piyanisti Ferhat Bedelbeyli kendi bestesi olan "Deniz" kompozisyonu ve besteci Tevfik Guliyev'in "Gaytağı" eseriyle sanatseverlere coşkulu dakikalar yaşattı.
    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!

GAZETE MANŞETLERİ

HAVA DURUMU

Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

ANKET Sonuçlar Tümü

?Okul sütü projesini faydalı buluyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ

Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SENDE YAZ

Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

ARŞİV