Öne Çıkanlar palmiye yetiştiriciliği ayçiçeği zararlıları ceviz bahçesi makam aracı kuraklık

Bu haber kez okundu.

“Çeçenistan’ın Kalbi Cami”, Rusya-10’un ilk sırasında
Rus devlet televizyonu Rossiya-1 ve Devlet Başkanı Vladimir Putin’in başkanlığını yaptığı Rusya Coğrafyacılar Derneği’nin birlikte düzenlediği Rusya’nın ilk 10 eseri yarışmasında Çeçenistan’ın Kalbi Camii en çok oyu alarak ilk sıraya yükseldi. 25 Mart'ta başlayan ve 29 Eylül’de sona erecek yarışmada Grozni’de bulunan camiye 2 milyon 578 bin oy çıktı.

Mutluluğunu internet sosyal ağı Instagram sayfasında paylaşan Çeçenistan Başkanı Ramzan Kadirov, “Çeçenistan’ın Kalbi Camiisi ilk sırada! Oy veren herkese teşekkür ediyorum. Siz halkımızın birlik ve dayanışma içinde olduğunu ve tüm sorunları çözecek güçte olduğunu gösterdiniz! Şimdi zayıf olmamalıyız! Oyumuzu Çeçenistan’ın Kalbi’ne atalım!” çağrıda bulundu.

Kadirov, Gudermes kentinde yaptığı toplantıda başkent Grozni’nin Merkez Camiisi de sayılan Çeçenistan’ın Kalbi için oy vermeye davet etti. Kadirov’a göre, yarışmada halkın tıkladığı oylar Rusya’da hoşgörünün varlığının sembolü. Bir günde yaklaşık 400 binden fazla kişinin Çeçen camisine oy verdiği kaydedildi.

Rusya federal medya kuruluşlarının da desteklediği yarışmanın amacı Rusya’nın turizm sektörünün canlandırılması, ünlü tarihi, coğrafi ve mimari eserlerinin tanıtılması. Yarışmayı kazanan 10 eserin minyatürü Moskova çevre bölgesinde Rusya Parkı adlı alanda inşa edilecek ve ayrıca söz konusu tablo Rusya’nın sembolik reklamını oluşturacak.

http://10russia.ru/ portalına girilerek oy verilebiliyor. Sıralamada Kolomenski Kremlini ise 2 milyon 138 bin oyla ikinci sırada yer alıyor. Bogoridski Müzesi, Mamayev Tepesi, Baykal Gölü ve diğer eserler ilk 10’da yer alıyor.

Çeçenistan’ın Kalbi Camiisi, 2008 yılında merhum Çeçen Cumhurbaşkanı Ahmet Kadirov’un anısına inşa edilmişti. Camii Rusya’nın en güzel dini eserlerinden biri sayılmakta. Osmanlı stilinde inşa edilen camide Çeçenistan Diyanet İşleri Başkanlığı’nın merkezi ofisi, Rusya İslam Üniversitesi, İslam kütüphanesi, öğrenci yurdu ve otel bulunuyor.
Camiyi ziyaret edenler arasında Rusya lideri Putin de var. Çeçenistan Başkanı Kadirov’un Türkiye ziyareti sırasında gördüğü camilerden esinlenerek inşa ettirdiği camide 10 binden fazla kişi bir anda ibadet edebiliyor.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,naturel sızma zeytinyağı, erken hasat soğuk sıkım zeytinyağı,