Öne Çıkanlar çiftçi çiftlik bank Gıda dap desteği tarım

Bu haber kez okundu.

Altıntaş’ta arpa ve buğday hasadı üreticinin yüzünü güldürdü

Kütahya’nın verimli topraklarını kapsayan Altıntaş Ovasında bu yıl kaliteli ve yüksek rekolte buğday bekleyen çiftçiler, hasat döneminin sonunda oldukça bereketli bir yıl geçirdiklerini belirttiler.

Geçtiğimiz yıllara göre dönüm başına 2 misli fazla buğday aldıklarını belirten Altıntaş Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Fatih Yıldız, bu yıl çiftçinin verimden memnun olduğunu söyledi. Yıldız, ’’Geçen yıl buğday ekilen alanlarda dönüm başı, taban arazilerde 250-350 kilogram buğday alırken, bu yıl 500-700 kilogram arasında mahsul alındı. Bu yıl yağışların bol olması buğday kalitemizi ve verimini arttırdı. Açıklanan fiyatlarda çiftçimizi memnun etti. Hasat sonrası çiftçilerimiz ellerindeki ürünlerini değerlendirmekle meşgul. Önümüzdeki yılında verimli ve bereketli geçmesi en büyük arzumuz’’ diye konuştu.

Altıntaşlı çiftçilerden Mustafa Çelik, “Bu yıl yağışların bol olması buğday kalitemizi ve verimini arttırdı. Beklentimizin üstünde mahsul aldık. Ayrıca saman yönünden de geçen yıllara göre verimli bir yıl geçirdik. Buda çiftçiliğin yanında hayvancılık yapan arkadaşlarımıza yaradı’’ ifadelerini kullandı.(YD-EFE)

İhlas Haber Ajansı

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,