Öne Çıkanlar trakya eğitim tarım özel sektör teşvikleri ayçiçeği

Bu haber kez okundu.

Hisarcık’ta zirai ilaç kutuları tehlike saçıyor

Kütahya’nın ilçesinde sulama kanalına zehirli madde içeren zirai ilaç kutuları atılması tepki çekiyor.

Hisarcık-Emet karayolu Ova mevkii Gönül Çeşmesi yanından geçen sulama kanalı çiftçilerin özellikle buğday ilaçlama sonrası attıkları zehirli madde içeren zirai ilaç kutularıyla doldu. Atıkların dibinde kalan zehirli ilaç kalıntıları kanal suyuna karışırken, hemen yanı başındaki çeşme suyuna karışıp karışmadığı ise merak ediliyor.

İlaç kutulularından gelen ağır kokunun çeşmeye su içmeye gelenleri de rahatsız ettiğini söyleyen vatandaşlar,”Çiftçiler tarafından kullanılan zirai ilaçların boş kutularının sulama kanalına atılması ve günlerdir bu atıkların alınmaması tam bir sorumsuzluk örneğidir. Bu durumda vatandaşlar zehirli atık tehlikesi ile karşı karşıyadır. Ayrıca kanal suyunun Kocaçay’a karıştığını da hesap edecek olursak çayda yaşayan balıklar içinde tehlike arz etmektedir” dediler.(MA-EFE)

İhlas Haber Ajansı

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyagi