Öne Çıkanlar abelya ağacı fidanı mikado kayısı tarım eğitim palmiye ağacı

Bu haber kez okundu.

Müdür Özkan İnci: Hayvancılık, emek ve özveri ister

Tarım Kredi Kooperatifleri Kütahya Bölge Müdürü Özkan İnci, hayvancılığın emek ve özveri isteyen bir uğraş olduğunu ifade etti.

Aslanapa İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü, İŞKUR ve İlçe Halk Eğitim Müdürlüğü bünyesinde organize edilen Süt Sığırcılığı Kursu programı kapsamında Aslanapalı kadın kursiyerler, Tarım Kredi Kooperatifleri Kütahya Bölge Birliğini ziyaret ettiler.

Bölge Birliği servislerini ziyaret eden ve Bölge Birliği yetkililerinden bilgi alan kursiyerler daha sonra sunum için toplantı salonunda geçtiler.

Toplantıya, Tarım Kredi Kooperatifleri Kütahya Bölge Müdürü Özkan İnci, Tarım Kredi Yem Anonim Şirketi Kütahya Şube Müdürü Hüseyin Durmuş, Aslanapa Tarım Kredi Kooperatifi Müdürü Ahmet Saki Karayılan, Aslanapa İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Tacettin Işık, Aslanapa Ziraat Odası Başkanı Kahraman Zeybek ve İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü personelleri katıldı.

Açılış konuşmasında Bölge Müdürü Özkan İnci, yaptığı konuşmada, ’’Ailenin temel taşı kadınlarımız, tarlada çalışan çiftçi, kooperatifte ortak, evde ailenin toparlayıcısı, her şeyden önce annelik gibi kutsal bir görev üstlenirken hayatımızın her alanında var olmaktadır. Hayvancılık çok büyük emek ve özveri ister ve bu özellikler kadınlarımızda mevcut. Bölgemiz faaliyet alanındaki aile işletmelerindeki yükün büyük bölümünün kadınlarımız üzerindedir’’ dedi.

Tarım Kredi Yem Kütahya Şubesi Saha Sorumlusu Murat Uğur’un hazırlamış olduğu sunumda süt sığırcılığı yetiştiriciliği konularında kursiyerlere bilgi verilerek kursiyerlerin süt sığırcılığı hakkında soruları cevaplandı.

Toplantı sonrasında Tarım Kredi Yem Anonim Şirket Kütahya Şubesi’ne geçilerek fabrika ve karma yem üretimi hakkında kursiyerlere bilgilendirme yapıldı.(YD-EFE)

İhlas Haber Ajansı

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı