Öne Çıkanlar abelya ağacı fidanı tarım eğitim mikado kayısı sağanak yağış

Bu haber kez okundu.

Pazarlar’da Kiraz ve Koyun Yetiştiriciliği Kursu

Kütahya’nın Pazarlar Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü, İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ile İş-Kur’un ortaklaşa düzenlediği meslek edindirme kursları için başvuruda bulunan kursiyerler arasında kursiyer seçmeleri yapıldı.

Pazarlar İlçesinde İş-Kur tarafından açılacak olan Kiraz Yetiştiriciliği ve Koyun Yetiştiriciliği Kursu’na yaklaşık 130 kursiyerin başvurduğu ve 50 kursiyerin kurs göreceği bildirildi.

İş-Kur kalifiye eleman yetiştirmek için çeşitli meslek edindirme kursları açarak, hem meslek öğretiyor hem de iş imkanı sunuyor. Bu çerçevede Pazarlar İlçesinde Kiraz yetiştiriciliği ve Koyun yetiştiriciliği kursu açıyor. Kursa katılan kursiyerlere İŞKUR ve Milli Eğitim Bakanlığı onaylı Kurs Bitirme Belgesi verilecek. Adaylardan hiçbir ücret talep edilmeyip, kursa katıldıkları her gün için harçlık verilecek.

Konu hakkında bilgi veren Pazarlar Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Abdullah Çalışkan, "Halk Eğitimi Merkezimiz, İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ve İş-Kur’un ortaklaşa düzenlediği meslek edindirme kursları büyük ilgi gördü. Yetiştiriciliği ve Koyun yetiştiriciliği kursuna başvuruda bulunan kursiyerler arasında Kütahya Çalışma ve İş Kurumu, İş ve Meslek Danışmanları tarafından kursiyer seçmeleri yapıldı. Kursa katılacak olan kursiyerler daha sonra açıklanacak. Kurs bitiminde Kursa katılan kursiyerlere İŞKUR ve Milli Eğitim Bakanlığı onaylı Kurs Bitirme Belgesi verilecek. Ayrıca adaylardan hiçbir ücret almayacağız ve kursa katıldıkları her gün için harçlık vereceğiz" dedi.(MB-EFE)

İhlas Haber Ajansı

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı