Öne Çıkanlar anadolu ajansı Gıda tarım küçükbaş hayvan hibe sahte yağ

Bu haber kez okundu.

Simav’da Japon eriği sevinci

Kütahya’nın Simav ilçesinde, İl Özel İdaresi, Simav Kaymakamlığı ve Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğü tarafından, 7 yıl önce başlatılan Japon eriği yetiştirme projesinden olumlu sonuçlar alınıyor. Bu yıl Simav’a bağlı Aksaz, Hisarbey ve Yağıllar köylerinde 300 ton civarında Japon eriği hasadı yapılarak, 1 milyon lira kazanç sağlandı.

Simav Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürü Murat Tokdemir, Japon eriğinin, Simav’ın meyve üretimine önemli katısı olduğunu belirtti. Tokdemir “ İlçemizde hasadı yapılan Japon eriği, üreticinin ayağına kadar gelen toptancılar tarafından kilosu 1 lira 50 kuruştan peşin olarak satın alınıyor. Balıkesir, İstanbul ve Bursa başta olmak üzere, Marmara bölgesinin bir çok pazarında yerini alan Simav’ın Japon eriği, üreticimizin yüzünü güldürdü” dedi.

Kütahya Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Ender Muhammed Gümüş, Simav’daki Japon eriği yetiştiricilerinin sevincine ortak olduklarını ifade etti. Erik bahçelerinde incelemelerde bulunan Gümüş “ Bölgeye uyum sağlayan Japon eriği için, ürecilere destek verilecek” dedi. (MEİ-EFE)

İhlas Haber Ajansı

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,