Öne Çıkanlar abelya ağacı fidanı muğlada yağmur yüksek planlama kurulu hayvancılık eğitim

Bu haber kez okundu.

Yavuzeli’de Miraç Kandili ibadetle geçirildi

Miraç Kandili dolayısıyla Yavuzelililer geceyi Camilerde geçirdi.

Yavuzeli ilçesinde düzenlenen programlarla Miraç Kandili ilçe merkezinde bulunan tüm camilerde ibadetlerle geçirildi. Hacı Hasan Alaparmak Camisinde, Camii imam Hatipleri Eşref Ağrman, Mehmet Fethi Yuvanç, Merkez Cami İmam Hatibleri Mehmet Sığırcı, Halil Kaya, Hicret Cami İmam Hatibi Mehmet Esen, düzenledikleri kandil programları kapsamında Mevlid-i Şerif okunarak, dualar edildi. Miraç Kandili Hazreti Muhammed’in (SAV) Mescid-i Haram’dan Mescid-i Aksa’ya oradan Allah katına yükseldiği mübarek gecede, Yavuzeli ilçesindeki camiler doldu. Merkez Camii İmamı Mehmet Sığırcı okuduğu Kur’an-ı Kerim, ilahiler ve kasideler ile dinleyenlere duygu dolu anlar yaşattı. Programda Yavuzeli Eski İlçe Müftüsü Hasan Sarı, Miraç Kandili ve önemi hakkında cemaate bilgiler verdi. Miraç Kandili’nin öneminden bahseden Müftü Yıldırım, Miraç kandilini en güzel şekilde ihya etmeye çalıştıklarını belirterek, “Cenabı Allah’ın bizleri bu gibi mübarek gecelere tekrar kavuşturmasını ve bu geceleri en güzel şekilde değerlendirmeyi hepimize nasip eylesin” diye konuştu.

Mevlid-i Şerifin ardından eller Sema’ya kalktı ve dualar edildi. Kılınan namazın ardından ise Hacı Hasan Alaparmak Caminde Gaziantep İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından gönderilen süt ikramını İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü personeli tarafından kurulan stantta cemaate ikram edildi.

İhlas Haber Ajansı

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,naturel sızma zeytinyağı, erken hasat soğuk sıkım zeytinyağı,