Öne Çıkanlar tarım hayvancılık aa çiftçi kapanış fiyatı

Bu haber kez okundu.

Salihli’de fidan satış yerleri denetlendi

Salihli Gıda, Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğüne bağlı teknik ekipler ile Salihli Belediyesi Zabıta ekipleri Salihli’de pazaryerinde yapılan fidan satışlarını ve fidanları denetledi.

Yapılan denetlemelerle ilgili olarak Salihli Gıda, Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürü Ali Demir, “Bakanlığımızın “Tohumculuk Hizmetleri Uygulama Talimatı” gereği, pazaryerlerindeki fidan satış yerleri denetlenmektedir. Fide,fidan üretim materyali satışları fide/fidanın üreticileri veya kooperatif üyesi olan fidan üreticileri tarafından ya da, İlgili kooperatif adına sertifikalandırılmış kendi fidanlarını kooperatiften alınacak üyelik ve fidan üreticisi olduğuna dair belge ile yapılabilmektedir. Ayrıca talimat gereği fide, fidan ve üretim materyalinin üreticisi veya tohumluk bayi dışındaki kişilerce pazarlanmasına, sertifikasız, etiketsiz ve bitki pasaportsuz fide,fidan üretim materyali satışına izin verilmemektedir. Ayrıca yapılan denetimlerde satışı yapılan fide, fidan, üretim materyalinin sertifika, etiket ve bitki pasaportu olsa dahi iç karantinaya tabi hastalık ve zararlılarla bulaşık olduğu tespit edilenler imha edilmektedir” dedi.

İhlas Haber Ajansı

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı