Öne Çıkanlar hünnap meyvesi tarımsal destekleme şap aşısı tarım fuarları akif özkaldı

Bu haber kez okundu.

Serttaş: "Türkiye ekonomisine güvenimiz tam"

Serttaş Bakliyat Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Soner Serttaş, Türkiye ekonomisinin 7.4 büyümesini değerlendirerek, ekonomiye olan güvenlerinin tam olduğunu söyledi.

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), 2017 yılının son çeyreğine ilişkin Gayri Safi Yurtiçi Hasıla (GSYH) verilerini açıkladı. Buna göre Türkiye, 2017 yılının son çeyreğinde yüzde 7.3, yıl genelinde ise yüzde 7.4 büyüdü. 2017 yılında zincirlenmiş hacim endeksi olarak tarım sektörünün katma değeri yüzde 4.7, sanayi sektörünün yüzde 9.2 inşaat sektörü ise yüzde 8.9 arttı. Ticaret, ulaştırma, konaklama ve yiyecek hizmeti faaliyetlerinin toplamından oluşan hizmetler sektörünün katma değeri de 10.7 artış kaydetti.

Rakamları değerlendiren Serttaş, "Türkiye ekonomisinin her geçen gün büyümesi, sektörel anlamda teşviklerin artması iş insanları açısından sevindirici bir durum. Eğer yatırımlarımıza ara vermeden devam edersek, içinde bulunduğumuz ekonominin daha fazla artış gösterdiğini görebiliriz. Önemli olan büyümedeki istikrarı sağlayabilmektir. Türkiye şuanda en hızlı büyüyen ikinci ülke konumundadır. Bu rakamlar Türkiye’ye olan güveni artırarak ülkemize yabancı yatırımcı sağlayabilmek adına büyük önem taşıyor. İş insanlarının frene basmadan üretim odaklı çalışmalar yaptığı takdirde ülke ekonomisi hızla büyümeye devam edecektir. Bizim iş insanları olarak Türkiye ekonomisine olan güvenimiz tamdır" dedi.

İhlas Haber Ajansı

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,naturel sızma zeytinyağı, erken hasat soğuk sıkım zeytinyağı,