Öne Çıkanlar abelya ağacı fidanı yüksek planlama kurulu hayvancılık eğitim begonvil fidanı

Bu haber kez okundu.

Seydikemer’li Kadın Çiftçilere Eğitim Sertifikası

Seydikemer İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğünce Korubükü Mahallesinde kadın çiftçilere süt hijyen eğitimi verildi. Tarım Üretimin her aşamasında bizzat çalışan kadınların, sütün üretimden tüketime sunulana kadar kalitesinin ve güvenliğinin öneminin farkında olarak işlerini yapmaları amaçlandı.

Veteriner hekim Yunus Duman ve Ozan Fazıl Oymak tarafından verilen eğitim programını ile hijyen kurallarına uygun olarak sütü toplayan, depolayan ve nakleden kalifiye elemanlar yetiştirilmesi hedeflendi. Sorumluluk, kurallara uyma, temizlik, yardımlaşma gibi değerler anlatıldı.

Kursu başarı ile tamamlayan 21 kadın çiftçiye yapılan değerlendirme sonucunda sertifikalarıverildi. Ayrıca kadınların talepleri doğrultusunda İlçe Sağlık Müdürlüğünden yardım alınarak uzmanlarca kadınlara, aile içi şiddet ve bağımlılık, ergenlik çağı sorunları, obezite ile mücadele, kanserden korunma yolları konularında da bilgilendirmeler yapılması sağlandı.

İhlas Haber Ajansı

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,naturel sızma zeytinyağı, erken hasat soğuk sıkım zeytinyağı,