Öne Çıkanlar mikado kayısı tarım eğitim abelya ağacı fidanı fakıbaba

Bu haber kez okundu.

Bulanık’ta çiftçiler, toprak analizinin önemi ve etkili gübreleme yöntemleri konusunda bilgilendirildi

Muş’un Bulanık ilçesinde çiftçiler, toprak analizinin önemi ve etkili gübreleme yöntemleri konusunda bilgilendirildi.

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından tarım ve hayvancılığa dair alanından uzman kişilerden eğitim alan çiftçilerimiz, bilgilenerek eksikliklerini gideriyor. Toprak analizinin önemi ve etkili gübreleme yöntemleri konusunda İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü mühendisleri tarafından Ziraat Odası Başkanlığı Konferans salonunda seminer düzenlendi. Seminerde bir araya gelen çiftçiler ve mühendisler, ilçede uygulanan tarımsal faaliyetler ile ilgili çiftçiler tarafından yapılan aşırı gübreleme sonucunda toprak yapısında meydana gelebilecek bozulmaları ve gübre maliyeti artışının engellenmesi için çiftçilerimizi bilgilendirildi.

Çiftçilere yönelik düzenlenen seminer kapsamında tarımsal faaliyetlerde daha az maliyetle birim alandan alınan ürünün verimliliğini arttırmak için doğru ve etkili gübrelemenin uygulanabilmesi, toprak analizinin yapılması ile gerçekleşebileceği ve bu kapsamda toprak örneklerinin nasıl alınması gerektiği, analiz sonucuna göre doğru gübre uygulamalarının nasıl yapılacağı anlatıldı. Seminer sonunda katılımcı çiftçilerin sıklıkla karşılaştığı sorunlar dinlenip çözüm önerileri sunuldu.

İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Cem Canol, çiftçilerin mağduriyetlerini önlemek amacıyla tarımsal üretim konuları hakkında eğitimlerimizin devam edeceğini belirtti.

İhlas Haber Ajansı

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı