Öne Çıkanlar e-fidancim tarım fuarı tarım paulownia ağacı fidanı ordu fındık fiyatları

Bu haber kez okundu.

Muş’ta buğday hasadı erken başladı

Muş Yıldız Alparslan Tarım İşletmesince 25 bin dekarda ekilen buğdayın hasadına 15 gün erken başlandı.

Muş Yıldız Alparslan Tarım İşletmesi Müdürü Nufil Yeşilyurt, bu yıl 25 bin dekarda buğday ekimi yaptıklarını ve şu anda 13 döver biçerle hasada başladıklarını belirtti. Hava koşulları nedeniyle geçen yıllara göre 15 gün erken hasada başladıklarını, verim ve kalite açısından iyi olduğunu vurgulayan Yeşilyurt, “Verimlerde uzun yılların en yüksek verim seviyesine ulaşacağını ve verimi 450-500 kilo bandında bekliyoruz” dedi.

Ürünlerin gelişiminin hava şartlarının çok normal geçmesinden ötürü olumlu yönde etkilendiğini söyleyen Yeşilyurt, “Buğday verimlerinde uzun yılların en yüksek verim seviyesine ulaşılan bir yıl olacağını bekliyoruz. Gerek işletmemizde, gerekse bölgede verimlerin yüksek olması kaliteye de yansımıştır. Bizim üretimimiz tamamen tohumluk amaçlı yapılmaktadır. Başta bölge çiftçilerimiz olmak üzere genelde İç Anadolu Bölgesinde dağıtımını planlamaktayız. Sertifikalı buğday tohumu yüksek kaliteli ve yüksek çeşitlerdi. Bu nedenle aşırı talep vardı. Sertifikalı tohumlar, modern tesislerimizde hazırlanmaktadır. Dolaysıyla yüzde 25 civarında verim artışı sağlanmaktadır” diye konuştu.

İhlas Haber Ajansı

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,naturel sızma zeytinyağı, erken hasat soğuk sıkım zeytinyağı,