Öne Çıkanlar ilaçlama uyarısı hatay tarım fuarı can erik

Bu haber kez okundu.

6. Uluslararası Ekoloji ve Çevre Sorunları Sempozyumu Manavgat'ta başladı
6. Uluslararası Ekoloji ve Çevre Sorunları Sempozyumu Antalya'nın Manavgat ilçesine bağlı Ilıca beldesinde başladı. Akdeniz, Hacettepe Üniversitesi, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Tabiat Varlıklarını Koruma Genel Müdürlüğü, Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü, Manavgat Belediyesi, Manavgat Sanayici ve İş Adamları Derneği (MASİAD) ile Side ve Ilıca belde belediyelerinin katkılarıyla yapılan sempozyuma 14 ülkeden 300 bilim adamı katıldı. Palm Beach Otel’de 4 gün sürecek sempozyumda 300 bilim adamı 231 bilimsel bildiri sunacak. Türkiye’den ise 49 üniversite ve 7 kurum temsilcileri sunacakları tebliğlerle sempozyuma katkıda bulunacak.

    Sempozyumun açılışı konuşmasını 6. Uluslararası Ekoloji ve Çevre Sorunları Sempozyumu Tertipleme Komitesi Başkanı Prof. Dr. Ali Erdoğan yaptı. Erdoğan, yaptığı konuşmasında son 100 yıl içinde hızlı şehirleşme ve çarpık yapılaşma ile birlikte çevre kirliliğinin yoğun bir şekilde arttığını söyledi. Son yarım asırda dünyada çevre kirliliğinin hat safhaya ulaştığına dikkat çeken Erdoğan, bir yerde iklim değişikliği oluyorsa, yetiştirilen meyve ve sebzenin tadı değişiyorsa ve ekili bir arazi farelerin saldırısına uğruyorsa insanoğlunun kendini hesaba çekerek 'nereye yaptık' sorusunu kendi kendine sorması gerektiğini kaydetti.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,naturel sızma zeytinyağı, erken hasat soğuk sıkım zeytinyağı,