Öne Çıkanlar vairo badem çeşidi kefir fakıbaba Gıda besi sığırı yetiştiriciliği

Bu haber kez okundu.

Ar Tarım Yüzde 35'ini Halka Arz Edip Organik Tarım Yapacakserbest Kullanım
Bismil Ovası'nda yer alan 1 milyon 613 bin metrekare arazisinde organik tarım faaliyetlerini sürdüren Ar Tarım Organik Gıda A.Ş., sermayesinin yüzde 35'ini halka arz ediyor. Şirket halka arzdan elde edeceği gelirle, Türkiye'nin en büyük organik pamuk üreticisi olmayı hedefliyor.

Türkiye'nin en büyük organik tarım markası olma hedefiyle yola çıkan Ar Tarım Organik Gıda A.Ş., sermayesinin yüzde 35'ini halka arz ediyor. Şirket sermayesini 14 milyon 450 bin TL'den 22 milyon 500 bin TL'ye çıkararak, artırılan 8 milyon 50 bin TL'lik kısım ortakların Rüçhan Hakkı kısıtlanarak 1,89 TL'den halka arz ediliyor. Halka arz geliri şirketin kasasına girecek. Şirket halka arzdan elde edeceği geliri ana faaliyet konularında, büyüme finansmanında, organik pamuk üretiminde kullanacak. Halka arz, İMKB birincil piyasada sabit fiyatla talep toplama yöntemiyle 23-24-25 Mayıs 2012 tarihlerinde gerçekleştirilecek.

İtalyanlar organik pamuğa talip

Halka arz basın toplantısında konuşan Ar Tarım Organik Gıda A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Şehmus Arslan '100 yıldır aile mesleğimiz olan tarımı modern teknikler ve yenilikçi bakış açısıyla devam ettiriyoruz. Bu sebeple organik tarım faaliyetlerimize başladık ve Bismil'deki arazimizin 600 dönümlük bölümünü organik tarım için ayırdık. Amacımız birkaç sene içerisinde organik tarımda bir marka haline gelmek. Bu amaç doğrultusunda bir adım daha atarak, sermayemizi güçlendirmek adına borsada işlem görecek olmanın gururunu yaşıyoruz. Halka arz geliri ile birlikte organik tarım faaliyetlerimizi hızlandıracağız. Sadece Türkiye'de değil tüm dünyada gelişen organik tarım pazarında yer almayı hedefliyoruz' dedi. Üretim yapacakları arazinin bulunduğu Bismil Ovası topraklarının organik tarım için çok uygun olduğuna dikkat çeken Ar Tarım Yönetim Kurulu Başkanı Şehmus Arslan, hem iç hem de dış pazarda büyük talep gören organik tarım ürünlerinin bölgenin kalkınması için önemli bir fırsat olduğunu söyledi. Şehmus Arslan ? Daha şimdiden büyük bir İtalyan şirketi organik pamuğumuza talip oldu. Çocuk giyim ürünlerinde kullanacakları pamuğu bizden satın almak istiyorlar. Halka açılarak elde edeceğimiz gelirle organik tarımın bütünleyici bir parçası olarak hayvancılık sektörüne de girecek, kuracağımız çiftlikte organik et ve süt üretimine de başlayacağız. Türkiye'nin bu büyüklükteki alanda tamamı organik olarak üretim yapan en büyük tarım şirketi olacağız. Organik tarım üreticisi olarak markalaşacağız.

Doğan Haber Ajansı

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı