Öne Çıkanlar vairo badem çeşidi bekir pakdemirli can erik hasadı palmiye yetiştiriciliği kuraklık

Bu haber kez okundu.

CTR'den Bir İlk Daha: İyi Tarım Uygulamaları Su Ürünleri Yetiştiriciliği Kapsamında Yetkilendirildi
CTR; yetiştiriciliğinde İyi Tarım Uygulamaları Kriterleri'nin Bakanlık tarafından yakın bir zaman önce (01.07.2011) yayınlanmasından sonra, kontrol ve sertifikasyon yapmak üzere başvuru yapan kuruluşumuz, T.C. Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'nın bu konuda yetkilendirdiği ilk kuruluş oldu.

İyi Tarım Uygulamaları (İTU) Bitkisel Üretim kapsamında Bakanlık tarafından yetkilendirilen ilk kontrol ve sertifikasyon kuruluşu ve aynı zamanda TÜRKAK (Türk Akreditasyon Kurumu) tarafından bu alanda akredite edilen ilk belgelendirme kuruluşu olan CTR, Su Ürünleri Yetiştiriciliği kapsamında da yetkilendirilen ilk kuruluş olmuş ve İyi Tarım Uygulamaları (İTU) alanındaki öncü kuruluş misyonunu devam ettirmiştir.

CTR, İyi Tarım Uygulamaları (İTU) yetki kapsamına Su Ürünleri Yetiştiriciliğini de dahil etmesi ile birlikte, Bakanlığın İyi Tarım Uygulamaları konusunda yetkilendirdiği kuruluşlar içerisinde en geniş kontrol ve sertifikasyon kapsamına sahip belgelendirme kuruluşu olmuştur. Bakanlığın yetkilendirdiği kontrol ve sertifikasyon kapsamımızın son durumu aşağıdaki gibidir:

Su Ürünleri Yetiştiriciliği:
Balıklar
Çift Kabuklu Yumuşakçalar

Bitkisel Üretim:
Yaş Meyve ve Sebze
Tarla Bitkileri
Çiçek ve Süs Bitkileri
Fide ve Fidancılık
Çay

Kuruluşumuz tarafından Su Ürünleri Yetiştiriciliği kapsamında başvuru kabul edilmeye başlanmış olup, İyi Tarım Uygulamaları (İTU) belgesi/sertifikası almak isteyen üretici ve müteşebbislerin kuruluşumuzla sözleşme yaparak gerekli kontrol ve sertifikasyon süreçlerini başlatması gerekmektedir.


Ayrıntılı bilgi için iletişim kunuruz;

http://belgelendirme.ctr.com.tr/ 

CTR MERKEZ

Anadolu Bulvarı ATB İş Merkezi G Blok No.160
Macunköy, Yenimahalle/ANKARA
Tel             +90 312 397 82 00      
Faks : +90 312 397 82 10
E-mail ctr@ctr.com.tr

CTR AKADEMİ EĞİTİM SALONLARI

Mithatpaşa Caddesi No:27 Kat:7
Kızılay/ANKARA
E-mail egitim@ctr.com.trDikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyagi