Öne Çıkanlar palmiye yetiştiriciliği ayçiçeği zararlıları ceviz bahçesi makam aracı lavanta

Bu haber kez okundu.

Eker: Organik hayvancılığa yüzde 50 daha fazla destek vereceğiz
Bakan Eker, Niğde'de Ercanlar Soğuk Hava Deposu ve Cıngıllıoğlu Organik Tarım İşletmeleri Hayvancılık Tesisleri temel atma törenine katıldı. Törene Eker'in yanı sıra Niğde Valisi Alim Barut, AK Parti milletvekilleri Ömer Selvi, Alparslan Kavaklıoğlu ve vatandaşlar katıldı.

Cıngıllıoğlu Organik Tarım İşletmesi'nin temel atma töreninde konuşan Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehmet Mehdi Eker, "Şu an açılışını yaptığımız 26 bin dekar alan daha önce çöl alanıydı. Çorak araziye bereket getirdikleri için Cıngıllıoğlu firma yetkililerine çok teşekkür ediyorum. Programa gelirken çöl olan arsanın içinde yoncayı, mısırı, yonca balyalarını, sulama kanallarını görünce çok duygulandım. Türkiye'de bu çorak arazilere hayat verecek, bereket getirecek insanımız, çiftçimiz var. Bereket getirecek insanımıza gereken desteği veriyoruz, vermeye devam edeceğiz. Niğde ilimizde 150 bin hektar organik tarım alanı yapılacak ve çalışmalarımız başlayacak. 61. Hükümet döneminde meralarla ilgili üzerinde durduğumuz bazı projeler var, bunlardan en önemlisi bu alanları özel sektöre açmamız gerekiyor. Ülkemizde babadan kalıp parsellenip küçücük hale gelen araziler artık olmayacak. Ülkemizde tarımın alt yapısını tamamen bitireceğiz. Niğde'mizde çiftçilerimiz geçen yıl 58 milyon faizsiz kredi kullandı. Bu yıl Ağustos ayına kadar faizsiz 166 milyon faizsiz kredi kullanmıştır. Niğdeli çiftçimin bu yıl aldığı destekleme 22.5 milyon lirayı geçmiş bulunmaktadır. Kon projesiyle çorak arazi kalmayacak." diye konuştu.

Çiftçilere bir müjdesi olduğunu da ifade eden Bakan Eker, şunları söyledi: "Buradan çifçilerimize bir müjdeyi daha vermek istiyorum. Organik tarım ve organik hayvancılığa da destekleme getireceğiz. Fenni usullerle hayvancılık yapanlara sığır başına 225 TL verirken organik hayvancılık yapanlara yüzde 50 daha fazla destekleme vereceğiz. Buna keçi, koyun, alabalık da geçerlidir. Bu bizim uyguladığımız yeni bir uygulamadır. Bunun müracaatları da aralık ayında başlayacaktır.Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,naturel sızma zeytinyağı, erken hasat soğuk sıkım zeytinyağı,