Öne Çıkanlar Gıda vairo badem çeşidi fakıbaba şiddetli yağış ağaç budaması

Bu haber kez okundu.

Enez’de çiftçiler organik meyve üretimine yöneldi
Başkan Ahmet Karaca, açıklamasında, son yıllarda çiftçilerin kiraz ve çilek ekiminden önemli gelir elde etmeye başladıklarını, bölge ikliminin buna elverişli olduğunu vurguladı. Bölgede bin dönüm kiraz ile 20 dönüm çilek ekiminin son 5 yıl içinde gerçekleştiğine işaret eden Karaca, şunları kaydetti:

"Enez Ziraat Odası olarak, bölgede tarım ve hayvancılığa büyük önem veriyoruz. İlçenin bitki örtüsünü değiştirmeye kararlıyız. Tarımda ekonomik kazancımızı artırmamız için önce kendimizi yenilememiz lazım. Meyvecilikte kararlıyız. 5 yıllık olan kiraz ağaçlarının bir dönümünden 800 kilo ürün alıyoruz.

Bu, sonraki yıllarda 2 tona kadar çıkacak. Üreticiler, çilek üretimine önem vermeye başladı. 20 dönüm çilek var. Kiraz ve çilek üretiminde organik üretim yapıyoruz. Meyvecilik ve hayvancılığa adım atmayan, modernleşmeyen çiftçinin yok olacağına inanıyorum.


Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı