Öne Çıkanlar Gıda vairo badem çeşidi fakıbaba şiddetli yağış ağaç budaması

Bu haber kez okundu.

Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası'ndan (ETSO) yapılan yazılı açıklamada, Anadolu Doğa ve Kültür Koruma Kooperatifi tarafından yürütülen ve Avrupa Birliği Bakanlığı, Türkiye ve AB Sivil Toplum Diyaloğu-II "Tarım ve Balıkçılık ve Hibe Programı" kapsamında finanse edilen "Hazar Havzasında Geleneksel Ürünlerin Canlandırılması" projesinin tanıtımı için toplantı düzenleneceği belirtildi.

Proje kapsamında, Hazar Gölü Havzasında yetişen geleneksel ürünlerin, İyi Tarım Uygulamaları Teşviki ile pazarlama olanaklarının geliştirmesini sağlamak için yerli ve yabancı uzmanlardan oluşan bir ekibin çiftçilere eğitim vereceği kaydedildi.

Açıklamada, projenin tanıtım toplantısının 9 Aralık saat 09.00'da ETSO Toplantı Salonu'nda gerçekleştirileceği bildirildi.

Açıklamada görüşlerine yer verilen proje koordinatörü Aysin Tektaş Keskin, projenin uluslararası ortaklarından Hollanda Louis Bolk Enstitüsü ve Almanya Stuttgart Üniversitesi ile ulusal ortaklardan Hayata Artı Vakfı ve yerel proje iştirakçilerden Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası, İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ve Elazığ Ziraat Mühendisleri Odası'nın katkılarıyla üreticilere destek verilmesinin amaçlandığını ifade etti.

Keskin, şunları kaydetti:

"Avrupa Birliği ülkelerinde uzun yıllardan bu yana zorunlu olarak uygulanan İyi Tarım Uygulamaları, Türkiye'nin uyum sürecinde adapte olması gereken önemli başlıklardan biri. Önceki eğitimlerde verilen İyi Tarım Uygulamaları, halk sağlığı, yerel tohumlar, örgütlenme ve pazarlama bilgileri, bu çalışma ile pekiştirilerek yurt dışı uygulamaları çiftçilere tanıtılacak. Proje süresince devam edecek eğitimler ile bölgede İyi Tarım Uygulamaları fikrinin pekişmesi ve bölgenin ürünlerinin pazarlanması için bir yol haritası çıkarılması öngörülüyor.


Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı