Öne Çıkanlar e-fidancim Veysel eroğlu çiftçi kadınlar besi sığırı yetiştiriciliği vairo badem çeşidi

Bu haber kez okundu.

İmar planı hazırlanan Çakırlar, ekolojik tarım ve turizm merkezi olacak
Antalya Büyükşehir Belediyesi, kentte Çakırlar diye bilinen Konyaaltı ilçesine bağlı Bahtılı-Çakırlar-Karatepe-Gökçam bölgesi için plan hazırladı. Bölge, ekolojik tarım ve turizm merkezi olacak.
Antalya’da, Kepezatı ve Santral mahalleleri gibi yıllardır imarsız bekleyen Çakırlar bölgesinin imar sorunu çözüme kavuşuyor. Büyükşehir Belediyesi Nazım Plan Büro Başkanlığı, Bahtılı-Çakırlar-Karatepe-Gökçam Yerleşmeleri Kırsal Yerleşim Alan Planlaması’nın birinci etabını tamamladı. Planlamayla bölge kimliğinin oluşturulması hedefleniyor. Uygulama imar planlarına yön verecek çalışmayla plansız yapılaşma sonlandırılacak, sürdürülebilir bir kentleşme, ekonomi ve sosyal gelişme sağlanacak. Çalışmada mevcut doğal ile beşeri kaynaklar korunarak optimum kullanım sağlanırken, nitelikli tarım alanları korunacak. Planlamayla taşkın alanları, jeolojik sakıncalı alanlar gibi doğal afet riskleri belirlenerek önlemler alınacak. Planlama alanı içerisindeki tarım alanları 'mutlak korunacak özel ürün alanları' olarak belirlendi. Boğaçayı’nın koruma-kullanma dengesini sağlayarak planlanacak olan rekreasyon alanının kent bütününe hizmet etmesi hedefleniyor. Planlamada Çakırlar bölgesi ekolojik tarım ve turizm alanı olarak kararlaştırıldı. Bu kararla ekolojik yapının korunması, öncelikli olarak kent kültüründe yer edinmiş, bölgeye özgü yöresel yemeklerin ve yörede yetiştirilen tarımsal ürünlerin satışlarının ve sunumlarının yapıldığı işletmelerin geliştirilmesi, bölge halkının kalkınması hedeflendi.
Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın, bölgeyi sağlıklı bir plana kavuşturacaklarını söyledi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,naturel sızma zeytinyağı, erken hasat soğuk sıkım zeytinyağı,