Öne Çıkanlar gtb çit mazı fidanı dikimi oya ağacı fidanı manisa kırsal kalkınma yatırımları

Bu haber kez okundu.

Manavgatlı çiftçilere 'iyi tarım uygulaması' eğitimi
ANTALYA (CİHAN)- Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürü Birol Tuncel, Manavgat'ın toprak ve iklim yapısına uygun kaliteli ve ürün elde etmek için iyi tarım uygulamalarına özel önem verdiklerini söyledi.

Cevizli köyünde ziraat mühendisi Naime Kabakçı'nın tarım danışmanı olarak görev yaptığını belirten Tuncel, tarım danışmanının Cevizli köyü dışında Doğançam, Sülek, Karacalar, Haciali ve Seydiler köylerinde de hizmet verdiğini kaydetti. Belirli program çerçevesinde Manavgat'ın 78 köyünde bilinçli tarım, hayvancılık, narenciye ve örtü altı sebze üretimine yönelik çalışmalarının aralıksız devam edeceğini belirten Tuncel, bilgilendirme çalışmaları ile organik tarım yapımı hususunda da çiftçileri bilinçlendireceklerini kaydetti. Tuncel, "Yerinde bilgilendirme toplantıları ile köylerde iyi tarım uygulamalarının yaygınlaşmasını hedefliyoruz.

Amacımız köylerimizde bilinçli ve doğru tarım yapılmasına öncülük etmek. Kaliteli ve nitelikli ürün elde etmede doğru yol ve yöntemleri öğretmek. Toprak ve iklim yapısına uygun meyve ve sebze yetiştirmek." diye konuştu.

Tarım Danışmanı Ziraat Mühendisi Naime Kabakçı'da 6 köyde genelde pamuk, buğday, arpa, karpuz, portakal, limon, zeytin, nar susam, mısır ve örtü altı sera sebze ürünleri yetiştiğini belirtti.

Manavgat'ın Oymapınar beldesinde 19 dönümlük asma bahçesi ile 2 köyde organik sebze üretimi yapıldığı belirtildi.Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,naturel sızma zeytinyağı, erken hasat soğuk sıkım zeytinyağı,