Öne Çıkanlar vairo badem çeşidi fakıbaba Gıda hayvancılık kefir

Bu haber kez okundu.

Organik Ahududu ve Böğürtlen Projesi Çalıştayı
Bartın Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğünce

"Organik Ahududu ve Böğürtlen Projesi Çalıştayı" yapıldı.

İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Yusuf Alagöz, yaptığı konuşmada, kentte organik tarımın kapısını aralamaya başladıklarını söyledi.

Farklı sektörlerde yatırımları bulunan iş adamlarının organik tarım alanına yatırım yapmaları gerektiğini anlatan Alagöz, şöyle konuştu:

"Yürüttüğümüz çalışmalarımızda ilimizi kırsalla bütünleştirerek kalkındırmayı, bunu yaparken de çevre, insan ve hayvan sağlığını korumayı birinci önceliğimiz olarak görüyoruz. Organik tarım faaliyetleri tarım sektörünün genelinde bir zihniyet değişimini gerçekleştirerek, özellikle izlenebilirlik, gıda güvenliği ve üretim sistemleri açısından yol gösterici olmuştur. Ayrıca, sağladığı ilave katma değerle kırsal alanın sosyo-ekonomik kalkınması ve üreticilerimizin refahını artırırken diğer yandan da ekolojik değerlerin korunmasını sağlamaktadır. İlimizde 'Organik Ahududu ve Böğürtlen Yetiştiriciliği' projemizin daha ikinci yılında sanayiyle entegre etmeyi başardık."

Çalıştayda, "üzümsüz meyveler, ülkemiz açısından önemi ve organik tarım yönünden değerlendirilmesi" konulu slayt gösterisi yapıldı.


Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı