Öne Çıkanlar vairo badem çeşidi fakıbaba Gıda hayvancılık kefir

Bu haber kez okundu.

Organik Canlı Gübre İle Yüzde 30'un Üzerinde Organik Ürün Elde Edildi
Bitki besleme ve kimya mühendisi Mustafa Koca, uzun araştırmalar ve deneyler sonucu elde ettiği canlı organik gübre ile kimyasal madde kullanmadan organik ürünler ürettiklerini belirtti. Van Yüzüncü Yıl, Çukurova ve Toros üniversiteleri laboratuvarlarında araştırılan, tamamen yerli hammadde ile yapılan canlı gübre ile Afyonkarahisar'ın Dinar ilçesi ve çevresinde uygulanan alanlarda yüzde 30 ile yüzde 45 oranına varan artış sağlandığı bildirildi.

Bitkilerin insanlar gibi yalnız yaşamadığını söyleyen Mustafa Koca, bitkilerin, köklerinde kök hücreler ve bakterilerle birlikte yaşadığını belirterek, bu gübre ile bitki köklerini, kök hücreleri ve faydalı bakterileri beslediklerini söyledi. Aynı zamanda, hazırlanan karışımla bitki köklerinin de güçlenerek kalınlaştığını ve daha fazla ürün taşıdığını ifade eden Koca, "Üç yıldır organik gübre ile alakalı yoğun uygulamalar yaptık. Dinar'da 80-100, Türkiye'de bin 200 civan ve yurt dışında 2 ülkede bu ürünü uyguladık.

Konsantre olan her ürün, organizmaların hayatında felaketlere yol açar ve organizmalar domino taşları gibi dışarıdan gelen bir etki ile yıkılır ve organizma çöker. İşe, bu noktadan yola çıkarak kimyasallara savaş açtık, bundan sonra da çiftçimizin en önemli kriteri olan ürün artışını sağlayarak, hızla başarıya koşacağımızdan ve ülke genelinde organik ürünler yetiştireceğimizden adım gibi eminim." dedi. 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı