Öne Çıkanlar Gıda hayvancılık eğitim çiftçi trakya

Bu haber kez okundu.

Organik pazarın önü açıldı elektronik tartı şartı yolda
Pazar Yerleri Yönetmeliği’ne göre ölen pazarcının yeri oğluna devredilecek. Organik mal üreten üreticilere yer tahsis edilecek, özel olarak organik malların satışı amacıyla semt pazarı kurulabilecek. Trafiğe yük getiren pazar kapatılacak. 2014’te pazarlarda naylon torba tarih olacak. Hal Kanunu’nu desteklemek için çıkarılan Pazar Yerleri Yönetmeliği’nde semt pazarları ile ilgili önemli düzenlemelere yer verildi. Yönetmelikle gelen bazı yenilikler şöyle:

* Vefat etme veya çalışamayacak derecede kaza geçirme, hastalık ya da yaşlılık gibi zaruri hallerde satış yerleri, belediye encümeni kararı ile kanuni mirasçılara devredilebilecek.
* Organik mal üreten üreticilere yer tahsis edilecek.
* Özel olarak organik malların satışı amacıyla semt pazarı kurulabilecek.
* Büyükşehir belediyesi sınırı ve mücavir alanları içindeki pazar yerleri 1 Ocak 2017, diğer yerlerdeki pazar yerleri ise 1 Ocak 2016 tarihine kadar ilgili belediye tarafından mevzuata uygun hale getirilecek.
* Pazarlarda zabıta bürosu, çöp toplama yeri, elektronik tartılar, hoparlör sistemi, aydınlatma sistemi, güvenlik kamerası ve tuvaletler bulunacak.


Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı