Öne Çıkanlar vairo badem çeşidi tarım eğitim mikado kayısı ığdır pamuğu

Bu haber kez okundu.

CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında gazetecilerin sorularını cevapladı. Cumhurbaşkanı ile Başbakan arasındaki görüş ayrılıkları iddialarıyla ilgili bir soruya Altay, bunların kendisinin de kulağına geldiğini belirterek, "Bunların ne önemi var. Orada Adalet ve Kalkınma Partisi mensubu 9 tane milletvekili var. Bu milletin vekilleri olarak vicdanlarıyla karar verecekler, sağduyularıyla hareket edecekler. Ama belli ki komisyona büyük bir baskı var, basınç var. Komisyon üyeleri de tarih önünde, millet önünde büyük bir ahlak sınavı veriyorlar. Eğer bu konuda dediğiniz gibi iki ayrı görüş var ise Başbakan'ın vesayetten kurtulması için de güzel bir fırsattır. Başbakan ağırlığını koyar. Biz de deriz ki Başbakan artık abisinin vesayetinde değil." dedi.

AKP’li Milletvekili Mustafa Ataş’ın, Çemişgezek ilçesinde TOKİ tarafından alt gelir grubuna yapılan konutlardan ev aldığını ortaya çıkaran DHA Tunceli muhabiri Ferit Demir’in, Tunceli Devlet Hastanesi’nde çalışan eşi Ülkeye Demir'in görevden alınmasıyla ilgili bir soruya ise Altay, "Türkiye, toplum ve devlet nezdinde bu noktaya geldi. AKP'ye karşı olan herşey darbe ve darbeci. Olay bu kadar basit. 17/25 Aralık'ı neredeyse Türkiye'nin pisliklerinden temizlendiği, arındığı gün olarak ilan eden bir zihniyete başka ne söylenebilir. Bunlar geçmişte de Türkiye'nin demokrasi tarihinde rastlanan partizanca, kirli ve adi partizanlığın tipik örnekleridir. Topluma şu mesaj veriliyor; ister severek, ister isteyerek, ister ürkerek bana teslim ol, bana biat et. Bana teslim olmaz, biat etmezsen seni yaşatmam. Bu mesaj gazetecilere de veriliyor, kamuda çalışan memurlara, işçilere de veriliyor, herkese veriliyor, esnafa, iş adamına veriliyor. İş şirazeden çıktı, tadı kaçtı. Bir büyük toplumsal ayrışmaya, kutuplaşmaya Türkiye gidiyor. Bunun sonu iyi olmaz. Temenni etmeyiz ama böyle işler, bu süreçlerin sonu iç savaştır. 16 yaşındaki çocuğu cumhurbaşkanını eleştirdi diye hapse atan yönetim, demokratik olma özelliğini kaybetmiştir. Eğer yönetim diktatoryal bir anlayışla ülkeyi sevk ve idare ediyorsa sokakların hareketlenmesi kaçınılmaz. Biz bunu, olsun diye söylemiyoruz. Herşey barışçıl olsun ama AKP işin tadını kaçırdı." karşılığını verdi.

Parti binalarının aranmasıyla ilgili hukuksal çalışmaların devam ettiğini dile getiren Altay, bunun yanlış olduğunu ve kötü olaylara davetiye çıkarmak olduğunu kaydetti. Türkiye'de şüpheliden delile ulaşıldığını dile getiren Altay, bunun bir sürü örneği olduğuna dikkat çekti. Altay, Mehmet Altunses'e her aşamada sahip çıkılacağını vurguladı. Bartın İl Milli Eğitim Müdürü'nün okul müdürlerine gönderdiği SMS mesajı ile yeni yıl kutlamalarının yapılmamasını istediği ifade edilerek, nasıl değerlendirdiğinin sorulması üzerine de Altay, 'sapkınlık' karşılığını verdi.

İnternete erişim ile ilgili yeni bir yasal düzenlemenin olabileceği yönündeki açıklamalarla ilgili soruya Altay, internet erişimi ile ilgili düzenlemenin CHP'nin başvurusu üzerine Anayasa Mahkemesi'nce iptal edildiğini hatırlatarak, "Şimdi bunlar Anayasa Mahkemesi'nin arka bahçesinden dolanarak yeni bir kanun teklifi ile Meclis'e gelebilirler. Bence o teklifi şöyle vermeleri lazım; 'Başbakan'ın ağabeyi tarafından kendisine verilen talimatlar için ayrıca kanun çıkarılmaz. Başbakan tarafından çıkarılacak genelgeler, kanun hükmünde kararname niteliğindedir' denirse daha kolay olur. Bu kadar hukukla cebelleşmek demokrasilerde görülen bir durum değildir. Türkiye'de AKP sivil bir darbeyi tamamladı, inkişaf edildi. AKP ve Tayyip Erdoğan diktatörlüğü hüküm sürmektedir." şeklinde konuştu.

Partisinin İzmir Milletvekili Birgül Ayman Güler'in, İstanbul Merkezli 14 Aralık Soruşturması'nı basın özgürlüğüne yönelik bir darbe olarak değerlendirmediği yönündeki sözleriyle ilgili ise Altay, böyle bir ifadeyi asla kabul etmediğini söyledi. "14 Aralık halkın haber alma özgürlüğüne, basın özgürlüğüne darbedir, tecavüzdür, hatta darbeden öte tecüvüzdür." ifadelerini kullandı.

Şişli Belediyesi'nde yaşananlara ilişkin soruya Altay, "Şişli'de Belediye Başkanı ile Meclis üyesi arasındaki bir sorundan dolayı Şişli'yi yönetemediğimiz iddia ediliyor. Bir başbakan yardımcısı, bir başbakan yardımcısına 'yeni yetme' diyor. O zaman Hükümet Türkiye'yi yönetemiyor, AKP hükümeti idare edemiyor." şeklinde konuştu. Altay, Şişli'deki sorunun giderileceğini, yaşananların hizmetlerin gerçekleştirilmesine de engel olmadığını kaydetti.

Bir başka soruya ise Altay, Mustafa Sarıgül'ün CHP'den ayrılacağına ihtimal vermediğini, ayrılmasını gerektirecek bir sebep de görmediğini söyledi.


Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyagi