Öne Çıkanlar can erik hasadı ayçiçeği zararlıları tarım ve orman bakanlığı özel sektör teşvikleri üretim

Bu haber kez okundu.

Ahmet Yelis: "Tarım arazilerinin boşta kalması bize haramdır"

Ak Parti Bursa Milletvekili Adayı Ahmet Yelis, seçim çalışmaları kapsamında pazarcıları ve esnafı ziyaret ederek, "Ekilmeyen küçük araziler ile bölgedeki devlete ait araziler ekilmeli elde edilen kâr bölgedeki vatandaşlarımıza dağıtılmalıdır. Tarım yapılabilecek arazilerin bir karışının bile boş kalması bize haramdır" diye konuştu.

AK Parti Bursa Milletvekili Adayı Ahmet Yelis, seçim çalışmaları neticesinde Yıldırım ilçesinde bulunan pazarcı ve esnafı ziyaret ederek kendilerine destek vermelerini istedi. Tarım ile ilgili konuşan Ahmet Yelis, "Ülkemizde 2.7 milyon hektar arazi ekilmemektedir. Bu araziler milli servettir. Şehre göç etmiş vatandaşlarımıza ait araziler, miras yolu ile küçülmüş ekonomik olarak verimli olmayan araziler ile ayrıca maliye hazinesine ait olan arazilerde boş olarak durmaktadır. Ekilmeyen küçük araziler ile bölgedeki devlete ait araziler ekilmeli, elde edilen kâr bölgedeki vatandaşlarımıza dağıtılmalıdır. Bu arazilerin ekonomiye geri döndürülmesi gerekmektedir. Mülkiyet hakkına dokunulmaksızın. Bunun yollarından biri; bölgemizdeki belediyeler eliyle bu arazilerin ekilmesi ve elde edilecek net kârın maliklerine dağıtılmasıdır. Tarım yapılabilecek arazilerin bir karışının bile boş kalması bize haramdır" diye konuştu.

İhlas Haber Ajansı

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyagi