Öne Çıkanlar aa makam aracı tarım ve orman bakanlığı Gıda ceviz bahçesi

Bu haber kez okundu.

Akdoğan: Basın özgürlüğünü, ifade özgürlüğünü konuşmamız gerekiyor
Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, 'algı operasyonlarına gerçekliğin kurban edildiğini gördük' diyerek "Basın özgürlüğünü, ifade özgürlüğünü tartıştığımız ortamda medyanın üstlendiği rolü basın ahlaki ile basın özgürlüğünün nasıl eş zamanlı gelişmesi gerektiğini bütün bunları da konuşmamız gerekiyor. Çünkü medya demokraside 4’üncü kuvvettir, önemli bir parçasıdır." dedi.

Radyo Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) İletişim Merkezi, Mobil Uygulama Lansmanı ve Radyo Eğilimleri Araştırması-2014 Sonuç toplantısı Bilkent Otel’de yapıldı. Yapılan toplantıya Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, Radyo Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) Başkanı Prof. Dr. Davut Dursun, İletişim Fakültesi Dekanları ve davetliler katıldı. Programda konuşan Akdoğan, Algı operasyonlarını iç siyasette yaşandığına dikkat çekerek, şöyle konuştu: "Son dönemde yaşanan birçok olay çalkantılara, dalgalanmalara sebep olan siyasi olayda da medyanın benzer bir fonksiyon üstlendiğini gördük. Hakikatin yerine algının konulmaya çalışıldığını gördük. Algı operasyonlarına gerçekliğin kurban edildiğini gördük. Bunları da konuşmak tartışmak gerekiyor. Basın özgürlüğünü, ifade özgürlüğünü tartıştığımız ortamda medyanın üstlendiği rolü basın ahlaki ile basın özgürlüğünün nasıl eş zamanlı gelişmesi gerektiğini bütün bunları da konuşmamız gerekiyor. Çünkü medya demokraside 4’üncü kuvvettir, önemli bir parçasıdır."

"KİMSE MAHKEMEDE HAKKINI ARAYAMIYOR"

Sosyal medyada hakikatin tuz buz olması sınırı yok olduğundan kimsenin hakkını savunamadığından bahseden Akdoğan, "Kişisel hak ve özgürlükler yerlerde sürünüyor. Kimse mahkemede de hakkını arayamıyor. Yayılan dezenformasyonu düzeltme ihtimali yok vatandaşların. İnternette onlar hakikat gibi devir daim ediyor. İşte bu illüzyonda kurtulmak gerekiyor. Ama bunda herkesin çaba göstermesi gerekiyor. Medya tuzakların kumpasların aleti olamaz, olmamalıdır. Algı operasyonlarını karargahı olamaz, olmamalıdır. Medya Türkiye’nin sırlarının devletin en mahrem bilgilerinin ulu orta saçıldığı bir zemin olamaz, olmamalıdır." ifadelerini kullandı.

Akdoğan, "Bugün ‘Özgür Basın Susturulamaz’ diyenlerin 4-5 televizyon kanalından canlı yayın yapıyor olması çok ironiktir. Sadece televizyon ile aracılığıyla değil, kendi gazetelerinde 9 sütuna manşet atarak yayınlayabilmeleri, internet sitelerinde aynı anda paylaşabilmeleri de ironiktir. Susturuluyorsa bu kadar kanalda siz nasıl bağırıyorsunuz, bu kadar gazetede bu işi nasıl yapıyorsunuz. Kim susturuyor sizi?" diye konuştu.

On binlerce lira maaşla çalışan bir köşe yazarının başka bir gazeteden başka gazeteye geçmeye büyük bir basın trajedisi sunulurken yüzlerce basın emekçisinin kayıt dışı çalıştırıldığını açıklayan Akdoğan, “Çok düşük ücretle çalıştırılıp kapıya konuyor. Bunları meselesi neden basın sorunu olarak gündeme taşınmıyor. Bu yüzden bütün bu konuları yeniş baştan oturup düşünmemiz, tartışmamız gerekiyor." diye hatırlatmada bulundu.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı