26 Haziran 2017 Pazartesi

Atatürk Havalimanı'na yeni terminal binası inşası TBMM gündeminde

CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu, Başbakan’a üç yıl sonra tarifeli uçuşlara kapatılacağı açıklanan Atatürk Havalimanı’na 316 milyon TL (112,2 Milyon Euro) harcama ile yeni dış hatlar terminali inşa edilecek olmasının...

26 Ocak 2015 Pazartesi 11:52
Bu haber 3688 kez okundu
Atatürk Havalimanı'na yeni terminal binası inşası TBMM gündeminde
Untitled Document

E-fidancim.com Tükiyenin En Büyük online fidan ve tohum satış sitesi 100 tl üzeri kargo bedava www.e-fidancim.com

TH Reklamları

 

CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu, Başbakan’a üç yıl sonra tarifeli uçuşlara kapatılacağı açıklanan Atatürk Havalimanı’na 316 milyon TL (112,2 Milyon Euro) harcama ile yeni dış hatlar terminali inşa edilecek olmasının nedeni sordu.

Başbakan Ahmet Davutoğlu tarafından yazılı olarak cevaplandırılması talebiyle TBMM Başkanlığı’na soru önergesi veren CHP’li Tanrıkulu, şu soruları yöneltti:

Üç yıl sonra tarifeli uçuşlara kapatılacağı açıklanan Atatürk Havalimanı’na 112,2 Milyon Euro ( 316 milyon TL) bedelle yeni dış hatlar terminali inşa edilecek olmasının nedeni nedir?

3. havalimanının işletmeye açılması sonrası tarifeli uçuşlara kapatılacak olan Atatürk Havalimanı’nın 2018 sonrası hangi amaçla kullanılacaktır?

112,2 milyon Euro yatırım maliyetine sahip ilave dış hatlar terminal projesinin sadece3 yıllık kullanım ömrüne sahip olacağı dikkate alındığında projenin devlet kaynaklarında oluşturacağı zararın tutarı ne kadardır?

Kapanacak denilen havalimanına 112,2 Milyon Euro tutarında yatırım yapılmasında kamunun menfaatleri bulunmakta mıdır; bulunmaktaysa söz konusu menfaatler nelerdir?

3. Havalimanı projesinin uygulanmasının mümkün olmadığı anlaşıldığı için mi Atatürk Havalimanı’na yeni yatırımlar yapılmaktadır?

Söz konusu 112,2 Milyon Euro bedelli projenin üstlenicisi firma/firmalar hangileridir?

Atatürk Havalimanı’na ek dış hatlar terminal yatırımı, “işletme süresi, yatırım tutarı, risk paylaşımı, imtiyaz hukuku ve ülke menfaati gibi kriter ve planlamalar da dikkate alınarak etüt edilmiş midir?

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı bu yönde bir Etüd Raporu hazırlamış mıdır? Ya da hazırlatmış mıdır? hazırlamış ya da hazırlatmışsa Etüd Raporu’nun tam metni nedir?”

    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!

GAZETE MANŞETLERİ

HAVA DURUMU

Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

ANKET Sonuçlar Tümü

?Okul sütü projesini faydalı buluyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ

Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SENDE YAZ

Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

ARŞİV