Öne Çıkanlar can erik hasadı kurban bayramı besi sığırı yetiştiriciliği üretim kefir

Bu haber kez okundu.

Bakan Zeybekci: Hiç kimse hukuktan kaçmamalı
Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, istifa eden dört eski bakanla ilgili Meclis Soruşturması'na yönelik, Türkiye’de hiç kimsenin hukuktan kaçmaması gerektiğini söyledi. Zeybekci, "Her şeyi hukuk içinde evrensel standartlarda hukuk içinde değerlendirilmeli, herkes hukuka razı olmalı. Maalesef olağanüstü dönemler yaşadık. Binlerce sayfalık iddianamelerin çuvallarla dolu belgelerin mahkemelerde 15 dakika içinde kararlar verildiği tutuklama kararlarının, gözaltı kararlarının olduğu anormal dönemler yaşadık. Bu dönemlerde çıkan 4 eski bakan ile ilgili iddiaların çok sağlıklı bir şekilde, Türkiye’nin bunları değerlendirmesi lazım.’’ dedi.

Ekonomik gelişmelerle ilgili bakanlıkta basın toplantısı düzenleyen Bakan Zeybekci, basın mensuplarının sorularını cevapladı.
Dört eski bakan hakkındaki Meclis Soruşturma Komisyonu ile bakanların Yüce Divan'a sevki konusunun iş dünyasının katıldığı ve özellikle uluslararası nitelikteki toplantılarda gündeme gelip gelmediğine yönelik soruya Zeybekci, "Hiç kimsenin hukuktan kaçmaması ve hukukun sonuçlarına razı olması gerekiyor ama maalesef olağanüstü dönemler yaşadık. Binlerce sayfalık iddianamelerin, çuvallarla dolu belgelerin, mahkemelerde 15 dakika içinde kararlar verildiği, tutuklama ya da gözaltı kararlarının olduğu anormal dönemler yaşadık. Anormal dönemlerde çıkan bu dört eski bakanla ilgili iddiaları, Türkiye'nin çok sağlıklı bir şekilde değerlendirmesi lazım" karşılığını verdi.

Zeybekci, Soruşturma Komisyonu'nun çok hassas çalıştığını ve bir sonucu ortaya çıkaracağına inandığını belirterek, TBMM Genel Kurulu'nun da tamamen özgür bir şekilde, gizli bir oylamayla bir karar vereceğini belirtti. Zeybekci, yaşanılan dönem normal olmadığı için siyasi olarak bu konuları konuşmayı doğru bulmadığını belirterek, bugüne kadar uluslararası alanda dört eski bakan ya da yaşanılan dönemle ilgili hükümete yönelik bir tek soruyla bile karşılaşmadıklarını dile getirdi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyagi