Öne Çıkanlar tarım Gıda teknoloji Ergene havzası dap desteği

Bu haber kez okundu.

BBP Muğla İl Başkanı Akın: Cizre'de provokatörler sahnede
BBP Muğla İl Başkanı Harun Arın, Cizre'de yaşanan olayların, çözülme ve bölünme sürecinin ülke geneline göre daha hızlı ilerlemesinden başka bir şey olmadığını iddia etti. Akın, yaptığı açıklamada Cizre'deki olaylar üzerinden AK Parti'ye sert tepki gösterdi. Bunların verilen tavizlerin bir yansıması olduğunu savunarak, "Cizre'de provokatörler sahnede. Adına çözüm süreci denilen ama aslında çözülme ve bölünme sürecinin ülke geneline göre biraz daha hızlı ilerlemesinden başka bir şey değildir." dedi.

BBP İl Başkanı Akın, ülkede 2002 yılında PKK'nın sindirilip terörün sıfırlandığını söyleyerek, "Öyle ki PKK'lı militanlar, inlerinden başlarını çıkaramaz hale gelmişlerdi. Şimdi İmralı, Kandil ve Meclis'teki uzantıları kabadayılık yapıyor bu ülkeye. Bugüne kadar vatan dedik, 'Çözüm süreci etkilenmesin.' dediniz. Bayrak dedik, 'Barış süreci zarar görmesin.' dediniz. Atatürk dedik, 'Çözüm süreci sekteye uğramasın.' dediniz. Andımız, İstiklâl Marşımız, T.C. dedik, 'Milliyetçilik yapmayın, çözüm sürecine zarar veriyorsunuz.' dediniz. Biz ülkenin uçuruma sürüklendiğini görerek, aman ha yapmayın, şımartmayın, taviz vermeyin, değerlerimize sahip çıkın dedikçe AKP ve yöneticileri, 'Çözüm sürecine zarar vermeyin.' deyip durdular. Bugüne kadar hep devletten verdiler ve kaybeden bu millet oldu." ifadelerini kullandı.

"Gelinen noktada bugün AKP hükümeti ve yöneticileri huzurlu musunuz? Yeni Türkiye'nizden mutlu musunuz?" diye soran Akın, "Eğer bu anlayışla giderseniz, elinizde ne devlet kalacak ne ak saray ne de o alıştığınız yumuşak koltuklar, araba ve uçak saltanatınız. Devlet olun, devlet adamı olun ve devleti gerektiği gibi yönetin. Yarınlar geç olabilir. Nasıl 13 yıllık sürede yapılan iyi şeylere sahip çıkıyorsanız, tüm olumsuzluklara da AKP olarak sahip çıkmalısınız. 'İyileri ben yaptım, ülke büyüdü' diye övünenler, ülkedeki terörden de, ekonomideki kötü gidişten de, işsizlikten de, fakirlikten de, cinayetlerden de, çaresizlikten de sorumlu olduklarını asla unutmamalıdır." diye konuştu.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,