Öne Çıkanlar vairo badem çeşidi besi sığırı yetiştiriciliği bekir pakdemirli lavanta yetiştiricilliği antalya fuar

Bu haber kez okundu.

CHP Milletvekili Oran: Hükümet devleti soyuyor
CHP İstanbul Milletvekili Umut Oran, hükümetin devleti soyduğunu söyledi. Parti olarak TBMM'nin kirlenmesine ve itibarının zedelenmesine asla izin vermeyeceklerini belirten Oran, bu soygunu yapan hükümetle sonuna kadar mücadele edeceklerini ifade etti. Oran, parti binalarında arama yapılması yönünde karar verenlerle de mutlaka hesaplaşacaklarını vurguladı.

'17-25 Aralık Yolsuzluk ve Rüşvet Haftası' etkinlikleri kapsamında Park Restaurant'ta düzenlenen toplantıda konuşan Umut Oran, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Ahmet Davutğlu’nun yolsuzluk ve rüşvet soruşturmasında adı geçen isimlere adeta avukatlık yaptığına dikkat çekti. Oran, “Geçmişte de bir çok bakanla ilgili çeşitli iddialar olmuş. Bugünkü bakanlar eğer temizse yüce divana gitmekten niçin çekiniyorlar. Gidin yüce divana, teslim olun yargıya, yargı gereğini yapsın.” dedi.

Oran, şunları söyledi: “Cumhurbaşkanı ve bu hükümetin başbakanı, yolsuzluk iddiası altında ezilen bakanların sanki avukatlıklarını üstlenmişler. Sanki onların avukatı gibi her gün her yerde onların savunmasını yapıyorlar. Bırakın savunmayı, karşılarında düşman yaratıyorlar ve o düşmana karşı kanunsuz bir savaş açıyorlar. Böyle bir şey Türkiye’de hiç olmadı. Hem suçlular hem güçlüler. Bir yıl önce 8 binden fazla polisin, binlerce yargı mensubunun yeri değişti. Operasyonlar, gözaltılar sürekli Türkiye böyle bir kaos içerisinde. Ve bunun da avukatlığını yapan bir cumhurbaşkanı ve başbakan var karşımızda. Son derece ayıp ve kınanacak bir durum. Bu mızrak hiçbir zaman çuvala sığmayacak. Onlar yargıyı, emniyeti kendilerine göre ayarlasalar da, paralel düşmanlar yaratsalar da yüce divana gitmekten, yargılanmaktan hatta ve hatta Lahey’deki adalet Divan’ında da bunlar yarılanacaklar ve eğer suçlularsa cezalarını çekecekler. CHP olarak sona kadar bunun takipçisi olacağız."

“HÜKÜMET DEVLETİ SOYUYOR”

61. hükümetin beşte birinin yolsuzluk ve hırsızlığa bulaştığını iddia eden Oran, “Ortada bir hükümet var, hükümet devleti soyuyor. CHP olarak TBMM'nin kirlenmesine ve itibarının zedelenmesine asla izin vermeyeceğiz. Bu soygunu yapan hükümetle sonuna kadar mücadele edeceğiz. Mutlaka ve mutlaka gerçekleri mutlaka ortaya çıkaracağız.” diye konuştu.

Parti olarak TBMM'ye 3. kez ‘siyasi ahlak ve etik' kanun teklifi verdiklerini hatırlatan Umut Oran, “Geçen hafta bir kez daha bu teklifi parlamentoya verdik. Başbakan yolsuzluk yapanların elini, kolunu keseceğini söylüyor. Bunları yapmana gerek yok. Eğer samimiysen bırak elini kesmeyi, kolunu koparmayı, gel bu yasayı hep beraber çıkartalım. Ama ses yok.” şeklinde konuştu.

İL BİNALARINA YAPILAN BASKINLARA TEPKİ GÖSTERDİ

Umut Oran, yolsuzluk ve rüşvet haftası nedeniyle yaptıkları pankartlardan dolayı il binalarına yapılan baskın ve aramalara da tepki gösterdi. Oran, şöyle devam etti: “İl binalarımız basıp pankartlarımızi indirenler, konusuz, hukuksuz, haksız şekilde arama yapılanları kınıyorum. Unutmasınlar ki, bugün arkalarında bu hükümet var. Ama yarın bu hükümet gittiğinde bu kanunsuz emri uygulan ister emniyet ,ister yargı mensupları, eğer bir kanunsuzluk hukuksuzluk yapmışlarsa onlardan da bunun hesabını soracağız.”Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyagi