Öne Çıkanlar kırsal kalkınma yatırımları jakaranda ağacı vairo badem çeşidi makam aracı eğitim

Bu haber kez okundu.

CHP'li Ağbaba: Keşke bakanları 'makara' derken tepki gösterselerdi
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, AK Partililerin Cumhuriyet gazetesini ziyareti üzerinden kendisini eleştirmesine ilişkin "Her zaman yaptıkları gibi dini siyasete alet etmeye çalışıyorlar. Keşke kendi bakanları 'Bakara' suresine 'makara' derken tepki gösterselerdi." dedi.

Veli Ağbaba, gazetecilerin, AK Parti Malatya milletvekili aday adayı Bayram Taşkın’ın kendisine yönelik Cumhuriyet gazetesini ziyaret etmesiyle ilgili eleştirilerine ilişkin sorularını cevapladı. AK Partililerin öncelikle Bakara suresi için 'makara' nitelendirmesi yapan bakanlarına tepki göstermesi gerektiğini belirten Ağbaba, şunları söyledi: "Şunu söylemek istiyorum. Kutsallarımıza, Peygamber Efendimiz (SAV)'in değerlerine dokunulmasına, bu değerlerimizin tartışılmasına karşı olduğumuzu belirtmek istiyorum. Özellikle bu gazeteyi okumadan, ne yaptığımızı bilmeden kampanya yaratılmaya çalışılıyor. Din tüccarlığı yapıyorlar. Dini siyasete alet etmeye çalışıyorlar her zaman yaptıkları gibi. Keşke kendi bakanları Bakara suresine 'makara' derken tepki gösterselerdi. Keşke 'Allah'ın bütün sıfatları başbakan üzerinde var' derken tepki gösterselerdi. O benim muhatabım değil. Gerekirse bunu yargıya taşıyacağım. Bilinmesini isterim. Bir taraftan başbakan bir taraftan buradaki bazı ucuz politikacılar, değersiz politikacılar hiç hadleri olmadan bizi Hz. Peygamber'e karşıymış gibi göstermeye çalışıyorlar. Bunu kabul etmek mümkün değil. Bunu şiddetle kınıyorum. Ayıplıyorum. Bizi böyle bir şeyle karşı karşıya getirmek, Peygamber Efendimiz'e karşıymış gibi, onun değerlerine karşıymış gibi göstermek alçaklıktır."

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,naturel sızma zeytinyağı, erken hasat soğuk sıkım zeytinyağı,trabzon hurması fidanı, zeytinyağı satışı, zeytinyağı satın al, limon fidanı,