Öne Çıkanlar trakya eğitim özel sektör teşvikleri tarım ayçiçeği

Bu haber kez okundu.

CHP'li Kaleli: Haksız, hukuksuz yargılanma varsa bunun karşısındayız
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Bursa Milletvekili ve Parti Meclisi Üyesi Sena Kaleli, "Hakkın ve hukukun olmadığı yerde, yeterli delilin olmadığı yerde, bir haber iki yazıya dayalı veya bir senaryoya dayanarak, herkesi makul şüpheli olarak görerek, haksız ve hukuksuz bir şekilde bir yargılanma varsa biz bunların karşısındayız. Adaletin ve hukukun olmadığı yerde üretim olmaz, üretimin olmadığı yerde refah olmaz." dedi.

Partisinin genişletilmiş il toplatısı öncesinde CHP Diyarbakır İl Başkanlığı'nda parti üyeleriyle bir araya gelen Sena Kaleli, daha sonra gazetecilerin sorularını cevapladı. Türkiye yolsuzluktan ve rüşvetlerden arınmadan barışın sağlanamayacağını söyleyen Kaleli, "Biz eğer hakkı yenenin yanında olduğumuzda işbirlikçi olmakla suçlanıyorsak, buna da razıyız. Biz hiçbir şekilde işbirliğin projesi değiliz.” diye konuştu.

Kaleli, yolsuzluk ve rüşvetin Türkiye toplumunu ciddi bir şekilde rahatsız ettiğini söyledi. Türkiye'nin, yüzyılın soygunuyla karşı kaldığını vurgulayan Kaleli, bunun halka yapılan büyük bir haksızlık olduğunu kaydetti. Kaleli, "Bu haksızlığın karşısında susmak doğru bir davranış olmayacaktır. Bu yolsuzluğun yargı önünde gündeme getirilmesi konusunda uyarılarımızı ve çağrılarımızı yaptık. 22 Aralık günü dört eski bakan ile ilgili yapılması gereken Yüce Divan oylamasını ertelemek durumunda kaldılar. AKP bu olayı yargı yoluyla kapatmış ve takipsizlik kararı vermiştir." dedi.

Ayakkabı kutularıyla ortaya çıkan paralar valizle ve faiziyle iade edildiğini belirten Kaleli, toplumda bu gerçeğin tepkiyle karşılanması gerektiğini kaydetti. Kaleli,”Böyle bir olayı herhangi bir kişin başına gelmesi durumunda bırakın faiziyle iade edilmesini ve bunun uzantıları üzerine gidilmesi gerekir. Faiziyle bu paraların iade edilmesi adalet duygusunu iyice zedelendi. Maalesef yargı süreçlerin yaşanmadığı hukukun ve hakkın olmadığı bir toplumda yaşayan insanlar olarak üzüntülüyüz. “ şeklinde konuştu.

14 Aralık’ta Zaman gazetesi ve Samanyolu televizyonuna yapılan operasyonlara da değinen Kaleli,”Hakkın ve hukukun olmadığı yerde, yeterli delilin olmadığı yerde, bir haber iki yazıya dayalı veya bir senaryoya dayanarak, herkesi makul şüpheli olarak görerek, haksız ve hukuksuz bir şeklide bir yargılanma varsa biz bunların karşısındayız. Adaletin ve hukukun olmadığı yerde üretim olmaz, üretimin olmadığı yerde refah olmaz. Bir ülkede hukuk yoksa barış hiçbir şekilde sağlanamaz. Biz diyoruz ki bu toplumun artık kendi haklarına sahip çıkması eşit yurttaşlık haklarıyla hepimizin eşit olması, batıda ne varsa doğuda da o olmasıdır.” ifadelerini kullandı.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyagi