Öne Çıkanlar afrikada tarım vairo badem çeşidi yerli traktör tarım ve orman bakan yardımcısı jakaranda ağacı

Bu haber kez okundu.

CHP'li Tanrıkulu: Polis devletine giden yolda hızla ilerliyoruz
CHP Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, attığı tweetlerin ardından kendisinin hedef gösterildiğini belirterek "Başbakanın ve cumhurbaşkanının bu tehditlerinden yılmam, doğruları söylemeye devam ederim. Ama şunu da bilsinler; bu tehditler nedeniyle bana ve yakınlarımın tırnağına zarar gelirse, bunun hesabı kendilerinden sorulur." dedi. Tanrıkulu, polisin yetkilerinin artırılmasına yönelik yeni düzenlemeler yapılmak istenmesine ise, "Polisin hangi yetkisi yetmiyor, hangi yetkisi az? Hukuk devleti ilkelerinden giderek uzaklaştığımız bir ortamdayız. Hukuk devletinden güvenlik devletine ve giderek de polis devletine giden yolda hızla ilerliyoruz." diye görüş bildirdi.

Meclis'te basın toplantısı düzenleyen Tanrıkulu, Erzincan-Sivas karayolunda meydana gelen trafik kazasında şehit olan polisler ile askeri helikopterin düşmesi nedeniyle şehit düşen askerlere Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı, yaralılara da acil şifalar diledi. IŞİD bahanesiyle gerçekleştirilen izinsiz gösteriler sürecinde, sosyal medyada paylaştığı mesajları sebebiyle Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Ahmet Davutoğlu tarafından açıkça hedef gösterildiğini dile getiren Tanrıkulu, olaylar nedeniyle ortaya çıkan ağır bilançonun sorumlusunun hükümet olduğunu, muhalefeti hedef göstererek bu sorumluluktan kaçamayacağını ifade etti.

Sosyal paylaşım sitesi Twitter'da paylaştığı mesajları okuyan Tanrıkulu, mesajlarının sokak eylemleri ve şiddet çağrısı niteliği taşımadığını, aksine dayanışmaya ve vicdana vurgu yaptığını belirtti. "Cumhurbaşkanı Rize'de açıkça beni hedef gösterdi. Onun hedef göstermesinden sonra birçok yerden tehdit almaya başladım. Onun yandaş kalemleri yazmaya başladılar. Tehdit edilmeye devam ediyorum." diyen Tanrıkulu, kamuoyunun kendisi üzerinden yönlendirilmeye çalışıldığını iddia etti.

Siyasetçi kimliğinden önce avukat ve insan hakları savunucusu olduğunu, Türkiye'nin en zorlu dönemlerinde hiçbir tehditten çekinmeden insan haklarını ve demokrasiyi savunduğunu anlatan Tanrıkulu, "Siyasette rekabet, eleştiri olur ama husumet, kan davası olmaz. Bu nedenle altını çizerek söylüyorum; başbakanın ve cumhurbaşkanının bu tehditlerinden yılmam, doğruları söylemeye devam ederim. Ama şunu da bilsinler; bu tehditler nedeniyle bana ve yakınlarımın tırnağına zarar gelirse bunun hesabı kendilerinden sorulur. Bunu da bilsinler. Biz ucuz tehditlere pabuç bırakacak değiliz. Ben Davutoğlu'na bir kez daha sesleniyorum; bunları okusun, ucuz tehditlerden vazgeçsin, insan olsun. Başbakan olmak başka bir şeydir, insan olmak başka bir şeydir." diye konuştu.

Gazetecilerin sorularını da cevaplayan Tanrıkulu, bir soru üzerine hedef gösterilmesinin ardından ağır tehditler aldığını, sosyal paylaşım sitesindeki hesaplarının da bazı kesimlerce ele geçirildiğini söyledi. Algı operasyonu ile kitlelerin hareket ettirilmeye çalışıldığını belirten Tanrıkulu, bu yaklaşımın tüm ülke için ağır sonuçlar doğuracağına dikkat çekti.

Olaylarla bağlantılı olarak vatan hainliği polemiğinin geliştiğinin hatırlatılması üzerine ise Tanrıkulu, "Hainlik, alçakların sığınacağı en son sığınaktır." şeklinde konuştu.

HSYK üyeliklerine ilişkin seçimle ilgili bir soruyu da Tanrıkulu, Yargıçların siyasi düşüncelerinin olabileceğini ancak bu düşünce ve kimliğin yargıçlığın önüne geçmesinin kabul edilemeyeceğini belirtti. Seçim sonucu ne olursa olsun, ortaya çıkan manzaranın Türkiye'de yargının siyasallaştığını ve kutuplaştığını gösterdiğini anlatan Tanrıkulu, "Hükümetin paraleli olan bu yargıdan hiç kimse adalet beklemesin. Beni bu yargıçlara emanet etmeyin. Hiçbir vatandaşımıza da tavsiye etmem." dedi.

Olayların ardından polisin yetkilerinin artırılmasına yönelik yeni düzenlemelerin gündeme geldiğinin hatırlatılması üzerine Tanrıkulu, "Polisin hangi yetkisi yetmiyor, hangi yetkisi az? Hukuk devleti ilkelerinden giderek uzaklaştığımız bir ortamdayız. Hukuk devletinden güvenlik devletini ve giderek de polis devletine giden yolda hızla ilerliyoruz. Umarım böyle bir paket getirmezler." değerlendirmesinde bulundu.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,naturel sızma zeytinyağı, erken hasat soğuk sıkım zeytinyağı,trabzon hurması fidanı, zeytinyağı satışı, zeytinyağı satın al, limon fidanı,