Öne Çıkanlar trakya e-fidancim eğitim tarım fakıbaba

Bu haber kez okundu.

CHP'li Yüksel: AKP seçim öncesi vaadettiği 18 yat limanını yapmadı
CHP İzmir Milletvekili Alaattin Yüksel, yerel seçimlerden önce İzmir il sınırları içinde 18 yat limanı yapacağına söz veren eski Ulaştırma, Haberleşme ve Denizcilik Bakanı Binali Yıldırım’ın, seçimi kaybedince unuttuğu projelerin artık adının bile anılmadığını söyledi.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığı’nın, Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Altyapı Yatırımları Genel Müdürlüğü ile yapılacak yat limanlarının yer tespitine ilişkin düşünce ve önerilerini çıkladığını hatırlatan Yüksel, şunları söyledi: “Büyükşehir Belediyesi, Karşıyaka Vapur İskelesi ile Evlendirme Dairesi arasında yapılmak istenen yat limanının, körfezdeki su sirkülasyonunu olumsuz yönde etkileyeceği için Karşıyaka yerine Mavişehir’e yapılmasının daha doğru olacağını, Manda Çayı ile Laka Deresi arasında bir yat limanı kurulmasının doğru olmayacağını onun yerine Turan bölgesinin daha uygun olduğunu, İnciraltı Yeni Kale Burnu ile Kredi Yurtlar Kurumu arasında öngörülen yat limanı için önerdikleri balıkçı barınaklarının bulunduğu yerde yaşanması muhtemel sorunlar nedeniyle bakanlığın öngördüğü yeri kabul ettiklerine ve de yat limanlarının yapımını desteklediklerine ilişkin görüş belirtmişti. İzmir’in geleceğinin ülke turizmi için ne kadar önemli olduğunu bildiğimiz bu projelerden, Karşıyaka’daki 500 yat kapasiteli yat limanı ile ÇED süreci başlayan 550 yat kapasiteli İnciraltı Yat Limanı projeleri iptal edildi.”

'BIRAKIN 18 LİMAN YAPMAYI, İKİ TANESİNİ BİLE YAPMAKTAN VAZGEÇTİLER'

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan’a, “Karşıyaka ve İnciraltı yat limanı projelerinin neden iptal edildiğini İzmirliler bilmek istiyor.” diyen Milletvekili Yüksel, şunları ekledi: “Yerel seçimler öncesinde yazılı ve görsel medyada günlerce söz edilen bu projeler için niye kimsenin sesi çıkmıyor? Acaba Kalkınma Bakanlığı, yat limanlarının sayısının fazla olmasını gerekçe göstererek Ulaştırma Bakanlığı’nı uyarmış olabilir mi? Eğer iptal gerekçesi Kalkınma Bakanlığı’nın yaklaşımı ise bakanlık. neden İzmir Büyükşehir Belediyesi’ni iptal kararının sorumlusu olarak gösteriyor? AKP’nin İzmir Büyükşehir belediye başkan adayı ve Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme eski Bakanı Binali Yıldırım, yerel seçimler öncesinde İzmir'e 18 yeni yat limanı yapacaklarını söylemişti. İzmir’de yat limanı projelerinden vazgeçilmesinin nedeni, AKP’nin yerel seçimlerde İzmir’de yaşadığı başarısızlık olabilir mi? Yat limanları İzmir’e gereklidir ve bu iptal kararlarının yeniden gözden geçirilmesi gerekir.”

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyagi