Öne Çıkanlar interfresh hatay tarım fuarı lavanta fındık fiyatları arttı hünnap meyvesi

Bu haber kez okundu.

CHP'liler yolsuzluk ve rüşvetten arınmak için sabun dağıttı
Balıkesir'de CHP Altıeylül İlçe Örgütü, 17-25 Aralık Yolsuzluk Haftası kapsamında yolsuzluk ve rüşvetten arınmak için temizliğin simgesi olan beyaz sabun dağıttı. Kirlilikten arınmanın yolunun beyaz sabunla temizlenmekten geçtiğini belirten İlçe Başkanı Haydar Çuhadar, "Kirlenen hükümet üyelerine, yandaş işadamlarına, hırsızları görmemezlikten gelen, doğru haberleri yazmayan yandaş basına, temizlenmeleri için bu sabunları dağıtıyoruz." dedi.

CHP ilçe yönetimi ile kadın ve gençlik kolları tarafından organize edilen etkinlikte, şehir merkezinde bulunan Kurtdereli Mehmet Pehlivan heykeli önünde stant açan partililer, yanlarında getirdikleri beyaz sabunları vatandaşlara dağıttı. İlçe Başkanı Çuhadar, etkinlikten önce yaptığı açıklamada temiz siyaset ve temiz toplum için çalıştıklarını söyledi. Sözlerine Âşık Mahsuni Şerif'in, "Yuh Yuh Soyanlara" isimli şiirini okuyarak başlayan Çuhadar, "Ülkemizin, çocuklarımızın geleceğini çalanların, adaleti yok edenlerin, demokrasiyi katledenlerin unutulmaması gerekir. Soyulduk ey halkım, unutma bizi. 17 Aralık 2013 soruşturması MASAK raporuyla, Eylül 2012 tarihinde kara para aklanmasıyla başladı. İran uyruklu Reza Zarrab liderliğindeki grubun, İran parasını aklamak için bakan ve çocuklarına milyonlarca dolar, euroyu nasıl verdiklerine ait görüntülü ve sesli kayıtları ortaya çıktı. Bu çetelerin hükümetle nasıl işbirliği içerisinde oldukları, bu çevrelerin hükümetteki uzantılarıyla birlikte devleti nasıl soyduklarını hep birlikte gördük." dedi. AKP iktidarının, 17-25 Aralık'tan itibaren büyük telaş ve suçluluk duygusuyla binlerce polis, savcı ve hakimi yerinden yurdundan ettiğini belirten Haydar Çuhadar, 17 Aralık'ta olup bitenlerin bir darbe planı olmadığını söyledi. Olanları örtbas etme operasyonu olduğunu ifade ederek, "Aslında önce Meclis'ten dosya kaçırıldı. Sonra dosyayı oluşturan polisler, savcılar ve hakimler görevden alındı. Güvenlik paketiyle sokaklarda meydana gelecek tepkiler bastırıldı. Yolsuzluğu yazan gazeteciler hakkında davalar açıldı. Yayın yasağı ile medya kontrol altına alındı. Böylece hırsızlık yaşanmamış gibi yapıldı ancak ne pahasına olursa olsun mızrak çuvala sığmadı. Ayakkabı kutuları, para sayma makineleri, 'Sıfırlayın' talimatları unutturulmadı, unutturulmayacak. Bütün bunları 'paralel' denen suç örgütü yaptı, pekiyi hırsızın hiç mi suçu yok? Evlere para kasasını, ayakkabı kutularına dolarları paralel mi koydu?" ifadelerini kullandı. Konuşması gereken aydın, sanatçı, üniversite ve gazetecilerin yazamaz hale getirildiğini söyleyen Çuhadar, demokrasinin rafa kaldırıldığı, tek adam diktatörlüğünün ülkeyi adım adım bataklık ve iç savaşa doğru götürdüğü bir dönem yaşandığını aktardı. Bütün bu olumsuzluklardan kurtulup gerçek adaletin sağlanması, yolsuzlukların, talanın, yetim hakkının hesabının sorulması için hedeflerinin, 2015 yılında yapılacak olan genel seçimlerde CHP'yi iktidar yapmak olduğunu vurguladı.

Konuşmanın ardından İlçe Başkanı Çuhadar ve diğer partililer, üzerinde "CHP Altıeylül" yazısı bulunan hediye paketi halinde hazırlanmış beyaz sabunları vatandaşlara dağıttı. Ayrıca "Ak Saray için harcanan 1.8 milyar TL ile neler yapılır?" konulu broşürler dağıtıldı.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyagi