Öne Çıkanlar tarım ceviz bahçesi eğitim hünnap meyvesi kapanış fiyatı

Bu haber kez okundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: “Devletimizi yıkmaya yönelenleri savunanların yaklaşım tarzı adil midir?”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye’ye insan hakları dersi vermek isteyenleri sert bir dille eleştirerek, “Devletimizi yıkmaya yönelenleri savunanların yaklaşım tarzı adil midir?” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan New York’taki Plaza Otel’de düzenlenen “Bloomberg Küresel İş Forumu”nda konuşma yaptı. Erdoğan hapiste bulunan gazetecilere ilişkin yorumları değerlendirirken, “Hapiste dedikleriniz çoğu bunların gazeteci filan değil. Çoğu terörist. Bunların çoğu birçok bombalama olaylarına hırsızlığa adı karışmış. Hatta bankamatikleri soyarak yakalanan bunların içinde birçokları var. Yani gazeteciyim demekle gazeteci olunmuyor. Fakat ne yazık ki dışarıdakiler ‘Ben gazeteciyim’ dediği zaman bunları gazeteci sayıyor. Şuanda her yerde yargı makamı var bizde de yargı makamı var. Yargı makamı bunlarla ilgili kararını veriyor. Çıkması gerekenler varsa çıkar. Birçoğu ajanlık görevi yapıyorsa onlarda bunun hesabını verir. Amerika’yla bunu mukayese etmeye kalkarsanız o zaman durum çok daha farklı olur. Şimdi Sayın Trump’a hakaret edenler içeride değil diyorsunuz. Siz Tayyip Erdoğan’a hakaret edenlerin sayısını biliyor musunuz? Ben bunları sayamıyorum bile. Ama her zaman sabretmişimdir. Bunlar teröre karışmışlardır. PKK terör örgütünün bunlar hepsinin içindedir. Yandaşlarıdır. Bir kısmı da FETÖ terör örgütünün yandaşlarıdır. Yargıda bunlarla ilgili kararını vermiştir. Yargı bağımsızdır. Yargıya müdahale edemeyiz” dedi.

“Neredesin Amerikan yargısı”

Erdoğan, 16 Mayıs’ta ABD Başkanı Donald Trump ile görüşmek üzere gerçekleştirdiği ABD ziyaretinde, Türkiye’nin Washington Büyükelçisi Serdar Kılıç’ın resmi konutu önündeki protesto sırasında çıkan olaylar nedeniyle soruşturma açılan korumaları hakkında şunları söyledi: “Çok ilginçtir bunların içinde 4 tanesi olay mahallinde yok. Hatta 2 tanesi Amerika’ya hiç gelmemiştir. Şimdi bunlar hakkında soruşturma açıyorlar. Neredesin sen Amerikan yargısı. Sayın Trump’la bunu görüştüm. Takipçisiyim dedi. Tamamen siyasi bir tavır söz konusu. Bu kararı veren savcının biz kimliğini gayet iyi biliyoruz. Buradaki alınan kararın ne denli yanlış olduğunu sayın başkana da söyledim. Kendileri bu işin federal devletten kaynaklanmadığını eyaletten kaynaklanan bir durum olduğunu bana söyledi. Temenni derim ki bu yanlış düzelir” şeklinde konuştu.

“Devletimizi yıkmaya yönelenleri savunanların yaklaşım tarzı adil midir?”

“Eğer insan haklarındaki pozitif gelişmeyi öğrenmek İstiyorsanız Türkiye’ye gelin” ifadelerini kullanan Erdoğan, “Batıda insan hakları noktasında adalet aramayın. Bakın terör örgütü mensupları Türkiye’den kaçıyor. Sığındıkları yer Almanya. Şuanda ben Almanya’ya 4 bin 500 dosya verdim teröristlerle ilgili. Geri dönüş yok. Amerika’ya 85 koli gönderdim. FETÖ terör örgütünün başıyla ilgili olarak. Ki bunlar yargılama sürecinde değil. Yargılama sürecinde olmadığı halde bunlar bize verilmiyor. Burada adalet nerede acaba. Devletimizi yıkmaya yönelenleri savunanların yaklaşım tarzı adil midir? Her şeyden önce bir defa hukuk içerisinde hareket etmek asıl olandır. Bunlar hukuk içerisinde değil ne yazık ki siyasi manevralarla kararlar verip böyle bir yaklaşım tarzı içerisinde oluyorlar” dedi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı