Öne Çıkanlar Üretici çiftçi tarım eğitim Ergene havzası

Bu haber kez okundu.

Erdoğan: Ankara, dünyanın ilgiyle takip ettiği marka bir şehir haline geldi
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ankara’nın başkent oluşunun yıl dönümü münasebetiyle yazılı bir mesaj yayımladı. Erdoğan, "Son yıllarda hayata geçirilen ve benim de yakından takip ettiğim projeler, Ankara’nın dünyanın ilgiyle takip ettiği marka bir şehir haline gelmesini sağlamıştır." dedi.

Cumhurbaşkanlığı’nın internet sitesinde yer alan yazılı mesaj şu şekilde: "Ankara, aziz vatan topraklarını işgal girişimlerine karşı milli bir ruhla başlatılan bağımsızlık savaşında tarihi bir misyon yüklenmiş, stratejik kararların alınmasına ve devletin temel kurumlarının kuruluşuna ev sahipliği yapmıştır. Bu yönüyle Ankara, ülkemizin ve milletimizin mukadderatının belirlenmesinde önemli rol oynamış, Cumhuriyetimizin ve demokrasimizin beşiği olmuştur. Milli iradenin tecelligahı, milletimizin yegane temsilcisi Türkiye Büyük Millet Meclisi, Kurtuluş Savaşı’nın zaferle neticelenmesinin ardından Ankara’yı ‘başkent’ ilan ederek, Ankara ve Ankaralılara en büyük onuru yaşatmıştır.
Tarih boyunca bir kültür ve medeniyet şehri olarak önemini koruyan Ankara, bugün Cumhuriyetimizin modern başkenti olmasının verdiği güvenle geleceğe yürümektedir. Son yıllarda hayata geçirilen ve benim de yakından takip ettiğim projeler, Ankara’nın dünyanın ilgiyle takip ettiği marka bir şehir haline gelmesini sağlamıştır. Başkent olarak Cumhuriyetimizin gurur verici seviyelere ulaşmasında büyük payı bulunan Ankara, 2023 hedeflerimizin gerçekleştirilmesi sürecinde de çalışmalarımıza yön verecektir.
Bu düşünceler eşliğinde, Gazi Mustafa Kemal ve silah arkadaşlarını, tüm şehit ve gazilerimizi saygı ve şükranla yad ediyor, Ankara’nın başkent ilan edilişinin yıl dönümünü kutluyor, bu anlamlı günde vatandaşlarımızı en kalbi duygularımla selamlıyorum."

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı