Öne Çıkanlar karaman il özel idare Gıda makam aracı naturel sızma zeytinyağı fiyatları sağanak yağış

Bu haber kez okundu.

Erzurum eski büyükşehir belediye başkanı Küçükler'e 5 ay hapis cezası
Erzurum eski Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ahmet Küçükler'e, 7. Asliye Ceza Mahkemesi tarafından 'görevi kötüye kullanmak' suçundan 5 ay hapis cezası verildi. Küçükler, o dönemde, AK Parti çatısı altında görev yapıyordu.

Erzurum 7. Asliye Ceza Mahkemesi Ahmet Küçükler'in görev süresinde tarihi Çifte Minareli Medrese bitişiğine 36 baraka yaptırdığı ve yargının yıkım kararını uygulamadığı gerekçesiyle 'görevi kötüye kullanmak' suçundan 5 ay hapis cezası verildi. Mahkeme, hükmün açıklanmasını 5 yıl süre ile geri bıraktı. Küçükler, 2004 yılında Çifte Minareli Medrese'nin çevresinde bulunan 56 iş yerini görüntü kirliliğine yolaçtığı gerekçesiyle yıktırmıştı.Yıkılan yere ise modern görünüme haiz 36 iş yeri yaptırmıştı.

Dönemin Erzurum Kalkınma Vakfı Başkanı olan Avukat Necati Bölükbaşı, tarihi dokuya zarar verildiği gerekçesiyle Erzurum 1. İdare Mahkemesi'nde, Erzurum Barosu avukatlarından Faruk Terzioğlu da imar planında 'yeşil alan' olarak gözüken yere dükkan yapılmasının iptali için Erzurum 2. İdare Mahkemesi'nde dava açmıştı. Mahkemelerin verdiği 'yürütmeyi durdurma' ve daha sonra 'yıkılmalı' yönündeki kararlara karşın yeni yaptırılan 36 iş yeri 2007'de tamamlanarak kiraya verildi. Erzurum 1 ve 2. İdare Mahkemesinin verdiği yıkım kararını 2008'de Danıştay 6. Dairesi onayladı. Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Büyükşehir Belediyesi'ne tebliğ edilen Danıştay kararına karşın yıkım yapılmadı.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,naturel sızma zeytinyağı, erken hasat soğuk sıkım zeytinyağı,