Öne Çıkanlar Adilcevaz mazı tohumu çimlendirme paulownia tarım Ergene havzası

Bu haber kez okundu.

Kılıçdaroğlu: AK Parti iktidarında Başkent Ankara’nın içi her alanda boşaltıldı
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Ankara’nın Başkent ilan edilişinin 91.yıldönümünü kutladı ve ‘Başkent Ankara olmalı’ önergesine atılan imzalarla, bu imzaların verdiği mesaja dikkat çekti. Kılıçdaroğlu, ne yazık ki AK Parti iktidarında başkent Ankara’nın içinin her alanda boşaltıldığını, değerlerinden uzaklaştırılmak istendiğini dile getirdi.
Kemal Kılıçdaroğlu, “Tarihe düşülen notta belirtildiği gibi, Malatya’dan Çorum’a, Diyarbakır’dan Bilecik’e, Kütahya’dan, Kastamonu’ya, Erzurum’dan Bursa’ya, Erzincan’dan Konya’ya, Karahisarı’dan, Sivas’a, İstanbul’a çelik bir zincirin halkaları gibi eklenmiş imzalarla, Ankara tam 91 yıl önce toprak bütünlüğünün, birliğin, kardeşliğin sembolü olarak Başkent oldu.” dedi.
Kılıçdaroğlu mesajında şunları dile getirdi:
“Lozan Barış Antlaşması'nın TBMM tarafından onaylanmasından sonra sıra Başkent’in resmen ilanına gelmişti. İsmet Paşa Malatya Milletvekili olarak on dört arkadaşı ile birlikte, Ankara'nın başkent olmasını öngören önergeyi 9 Ekim 1923'te TBMM Başkanlığı’na sundu. 13 Ekim 1923'te TBMM'de kabul edilen tek maddelik bir yasa ile Ankara, yeni devletin başkenti oldu. Devletin idare merkezinin yeni bir şekilde tesis ve gelişmesine bir an önce başlamak iç ve dış tereddütlere son vermek için alttaki kanun maddesinin kabulünü arz ve teklif ederiz” diyen Milletvekilleri tarihin altın sayfalarında şöyle sıralandı:
Malatya : İsmet İnönü
Çorum : Ferit Törümküney
Diyarbakır : Zülfü Tiğrel
Ertuğrul (Bilecik) : Dr.Fikret Onuralp
Kütahya : Seyfi Aydın
Malatya : Hilmi Oytaç
Kastamonu : M. Mahir
Erzurum : Rüştü
Erzincan : Sabit
Sivas : Rahmi
Bursa : Necati Kurtuluş
Bursa : Refet (Canıtez)
Konya : Kazım Hüsnü Bey
İstanbul : Ali Rıza Bebe
KarahisarıSahip : M. Kamil
Malatya’dan Çorum’a, Diyarbakır’dan Bilecik’e, Kütahya’dan, Kastamonu’ya, Erzurum’dan Bursa’ya, Erzincan’dan Konya’ya, Karahisarı’dan, Sivas’a, İstanbul’a çelik bir zincir gibi ucuucuna eklenmiş imzalarla Ankara tam 91 yıl önce Başkent olarak önerildi ve toprak bütünlüğünün, birliğin kardeşliğin sembolü olan Ankara bu öneri ile başkent oldu. “

“ANKARA'YI BAŞKENT İLAN EDENLERİ, SEVGİYLE, SAYGIYLA SELAMLIYORUM”

Böylece TBMM denetiminde, Kurtuluş Savaşı karargahı olarak görev yapan Ankara’nın, Atatürk ilke ve devrimleriyle, demokrasinin, çoğulculuğun, çok sesliliğin ve adım adım kadın erkek eşitliğinin merkezi olduğuna dikkat çeken CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Ne yazık ki AKP iktidarında başkent Ankara’nın içi her alanda boşaltıldı, değerlerinden uzaklaştırılmak istendi. Cumhuriyet Halk Partisi olarak sözümüz söz, Ankara'yı, hem yeniden Cumhuriyetin Ankara’sı, hem de mazlum milletlerin dara düştüğünde başvurduğu, örnek aldığı Ankara yapacağız. Bu duygu ve düşüncelerle Ankara'nın başkent oluşunun 91. yılını içtenlikle kutluyor, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere Ankara'yı başkent ilan edenleri, başkent Ankara'yı bugünlere taşıyanları ve değerleriyle birlikte geleceğe de taşıyacak olanları sevgiyle, saygıyla selamlıyorum." görüşünü belirtti.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı