Öne Çıkanlar Adilcevaz paulownia Ergene havzası çiftlik bank ilaçlama uyarısı

Bu haber kez okundu.

Kuzey Kore: “Trump’ın konuşması ‘Köpek havlaması’ “

ABD Başkanı Trump Kuzey Kore Devlet Başkanı için “roket adam” derken, Kuzey Koreli bir üst seviye diplomat Başkan Trump’ın BM genel kurulunda yaptığı konuşma için "havlayan bir köpeğin sesi” ifadesini kullandı.

Başkan Trump BM Genel Kurulunda dün yaptığı konuşmada ABD ve müttefiklerine bir tehdit oluşturursa Kuzey Kore’yi tamamen imha edeceğini söylemişti. Kuzey Kore Dışişleri Bakanı Ri Yong-ho’nun sözleri Kuzey Kore’nin Başkan Trump’ın konuşmasına ilk cevabı oldu.

Ri Yong BM Genel Merkez Binasının yakınlarında muhabirlere yaptığı açıklamada, “Şöyle bir deyim vardır “Köpekler havlasa da kervan yürür. Eğer O bizi havlayan bir köpeğin sesiyle şaşırtacağını düşünüyorsa o zaman net olarak bir rüya görüyor” dedi.

Başkan Trump BM Genel Kurulunda yaptığı konuşmada Güney Kore Devlet Başkanı Kim Jong-un için "Roket adam kendisi ve rejimi için intihar görevini yerine getiriyor” demişti. Başkan Trump’ın bu ifadeleri için ne düşündüğü sorulduğu zaman Ri Yong-ho “ Yardımcılarını acıyorum” dedi. Kuzey Kore Dışişleri Bakanı Ri Yong-ho’nun Cuma güne BM Genel Kurulunda konuşma yapması bekleniyor.

Uzmanlar Kuzey Kore’nin uzun menzilli füzelerin geliştirilmesi ve nükleer programında sürpriz bir şekilde hızlı gelişme sağladığını belirtiyor. BM Kuzey Kore’nin füze denemelerini sürdürmesinden dolayı ülkenin silah geliştirme programını engellemek için petrol ithalatını ve tekstil ihracına yasaklama getirme kararı almıştı.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı