Öne Çıkanlar tarım fakıbaba kapanış fiyatı tarım ve orman bakanlığı eğitim

Bu haber kez okundu.

Merkel: "Türkiye ile ekonomik iş birliğimizi azaltabiliriz"

Almanya Başbakanı Angela Merkel, Türkiye’de tutuklu bulunan Almanların serbest bırakılması için Türkiye’ye ekonomik baskıları istememesine rağmen arttırılması gerektiğini söyledi.

Orta Almanya Radyo ve Televizyon kuruluşu MDR’ye açıklamada bulunan Merkel, "Türkiye ile ekonomik iş birliğimizi azaltmak ve yeni projeleri gözden geçirmek zorundayız" dedi. Türkiye’de Alman vatandaşlarının cezaevinde bulunmasının utanç verici olduğunu ifade eden Merkel, Türkiye’nin tutuklu bulunan Alman vatandaşlarıyla görüşmeyi zorlaştırdığını iddia etti.

Merkel, Türkiye ile ekonomik ilişkilerin zaten bir süredir sınırlandırıldığına dikkat çekerek, "Ve gerekirse, ki bunu istemiyorum bunu devam ettireceğiz" dedi. Merkel, Türkiye’de tutuklu Almanların serbest bırakılmasını sağlamak için Almanya’nın gerekli temasları sürdüreceğini de belirtti. Merkel, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın politikalarına yönelik eleştirilerini de yineleyerek, "Türkiye, bizim hukuk devleti anlayışımızdan uzaklaşıyor" ifadesini kullandı.

Haberde Türkiye’de 54 Alman tutuklunun bulunduğu ve bunlardan 11’inin siyasi nedenlerden dolayı tutuklu olduğu ileri sürüldü. Siyasi tutukluların 15 Temmuz darbe girişiminden Erdoğan’ı sorumlu tuttuğu ve Gülen örgütüyle irtibatlı kişiler olduğu ifade edildi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı