Öne Çıkanlar Gıda fakıbaba şiddetli yağış ağaç budaması ayçiçeği zararlıları

Bu haber kez okundu.

MHP’li Karakaya: "Zarar gören çiftçilerimizin her türlü vergi ve SGK prim borcu faizsiz olarak ertelenmelidir"

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkan Yardımcısı ve Adana Milletvekili Mevlüt Karakaya, "2016 yılında yapılan borç ertelemesine benzer şekilde 2017 yılında yaşanan afetlerden zarar gören çiftçilerimizin her türlü vergi ve Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) prim borcu en az bir yıl süreyle faizsiz olarak ertelenmelidir" dedi.

MHP Genel Başkan Yardımcısı Karakaya, TBMM’de düzenlediği basın toplantısında doğal afetlerden zarar gören çiftçinin borçlarının ertelenmesini istedi. Karakaya, 2016 Aralık ayından 2017 yılının yaz ayına kadar devam eden zaman diliminde birçok doğal afet olduğunu ve çiftçilerin doğal afetlerden etkilendiğini kaydetti. Karakaya, "2016 yılında yapılan borç ertelemesine benzer şekilde 2017 yılında yaşanan afetlerden zarar gören çiftçilerimizin her türlü vergi ve Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) prim borcu en az bir yıl süreyle faizsiz olarak ertelenmelidir. Üst üste afet yaşayan çiftçilerin borçlarını bir defada ödeme imkanı yoktur. Bu durumdaki çiftçilerimizin borçları faizsiz olarak uzun vadeye yayılarak yapılandırılmalıdır. Çiftçi kayıt sistemi kaydına bakılmadan tüm çiftçilerimizin kamu bankalarına ve tarım kredi kooperatiflerine olan tarımsal kredi borçları faizsiz olarak ertelenmelidir" diye konuştu.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı