Öne Çıkanlar kefir kapanış fiyatı tarım teknoloji Gıda

Bu haber kez okundu.

Newyork’ta Türkiye, Irak ve İran görüşmesi

Birleşmiş Milletler 72. Genel Kurulu toplantılarına katılmak üzere ABD’nin New York kentine gelen Türkiye, Irak ve İran Dışişleri Bakanları Irak Kürt Bölgesel Yönetiminin (IKBY) yapacağı referandumu görüşmek üzere dün biraraya geldi.

Türkiye, İran ve Irak Dışişleri Bakanları New York’ta Irak Kürt Bölgesel Yönetiminin (IKBY) yapacağı referandumu görüşmek üzere dün biraraya geldi. Türkiye-Irak-İran Dışişleri Üçlü Toplantısı ertesinde ortak bildiri kabul edildi. Ortak bildiride, “Üç Bakan, Irak’ın toprak bütünlüğü ve siyasi birliği konusundaki kararlılığını tekrar teyit etti.

Ninova kentinde DEAŞ’a karşı kazanılan zaferi memnuniyetle karşıladıklarını dile getirildi. DEAŞ’LA mücadele eden Irak halkının azim, kararlılık ve özverisinin takdir edildi. DEAŞ kontrolü altında olan alanların özgürleşmesine odaklaşmanın önemi ve Irak’ta kalıcı güvenlik ve istikrarı sağlamak için DEAŞ sonrası istikrarın devam etmesi çabalarının önemini vurgulandı. 25 Eylül’de yapılacak olan referandumun Irak’ın DEAŞ’a karşı kazanımlarını risk altına sokacağı dair edişeler dile getirildi. Planlanan referandumun anayasaya aykırı olduğu ve bölgede yeni çatışmalara yol açma ihtimali taşıdığı yönündeki endişeler dile getirilirken, IKBY liderinin referandumdan kaçınmaya çağırma kararı alarak referandumun ne Kürtler ne de IKBY için yararlı olmayacağı konusunu vurgulandı. Toplantıda ayrıca, Türkiye ve İran’ın tırmanan gerginliği çözme konusunda verecekleri desteğin önemi ve IKBY’nin referandumu feshetme konusunda ikna etmek için yapılacak uluslararası çabaların planlı bir hale getirilmesi gerektiği konusu görüşüldü. Uluslararası toplulukları bölgede meydana gelenlere karşı daha ilgili olmaları için çağrıda bulunuldu” ifadeleri kullanıldı.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı