Öne Çıkanlar özel sektör teşvikleri chicago borsası tarım Gıda fakıbaba

Bu haber kez okundu.

Özbekistan Cumhurbaşkanı Mirziyoyev, Tataristan Cumhurbaşkanını kabul etti

Tataristan Cumhurbaşkanı Rüstem Minnihanov, Özbekistan’a gerçekleştirdiği resmi ziyaret kapsamında Özbekistan Cumhurbaşkanı Şavkat Mirziyoyev ile görüştü.

Mirziyoyev görüşmede, 2017 Nisan’da Rusya’ya yaptığı ziyaret kapsamında iki ülke vilayetleri arası işbirliğini arttırmaya yönelik imzaladığı hükümetler arası anlaşma sonrası Tataristan ile de ilişkilerin ve işbirliğinin aktifleştiğini vurguladı. Görüşmede, taraflar ikili işbirliğini güçlendirme ve yeni boyutlara taşıma hususunda fikir alışverişinde bulundu. Karşılıklı ticaret hacmini arttırmak, doğalgaz, kimya, otomotiv, eczacılık, tarım sektörlerinde, enformasyon teknolojileri alanında ve diğer çeşitli yönlerde yatırım projelerini gerçekleştirmek için mevcut olan fırsatları etkin biçimde kullanma konusu ayrıca ele alındı.

Kabul için Özbekistan Cumhurbaşkanına teşekkürlerini sunan Rüstem Minnihanov, Tataristan’ın Özbekistan ile arasında geniş kapsamlı işbirliğini güçlendirmek için istekli olduğunu belirtti.

İhlas Haber Ajansı

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı