Öne Çıkanlar interfresh hatay tarım fuarı ığdır pamuğu şiddetli yağış aa

Bu haber kez okundu.

Polis CHP’nin 17-25 Aralık yürüyüşünü TOMA'larla kuşattı
CHP İzmir İl Gençlik Kolları tarafından düzenlenen "17-25 Yolsuzlukla Mücadele Haftası" yürüyüşüne polis engel olmak istedi. Parti binası önünde toplanan ve aralarında milletvekilleriyle parti meclisi üyelerinin de bulunduğu CHP'liler iki taraftan kuşatıldı. Çevik kuvvet ve TOMA’larla müdahale eden polis, yürüyüşe izin vermeyeceklerini dile getirdi. Milletvekillerinin araya girmesiyle yapılan pazarlıklar sonucu güzergah değiştirilerek eyleme izin verildi.

‘BAKANLAR KURULU’NUN YÜZDE 20’Sİ YÜCE DÎVAN YOLUNDA’

Yürüyüşten önce CHP İzmir İl Başkanlığı’nda kameraların önüne çıkan Parti Meclisi Üyesi Tuncay Özkan, Bakanlar Kurulu’nun yüzde 20’sinin Yüce Dîvan yolunda olduğunu söyledi. Özkan, CHP’nin hukuk zemininden sapmadan, bütün yolsuzlukların hesabını halk adına soracağını dile getirdi.

‘POLİS DEVLETİNİ TANIMAYIZ’

Polis devletini tanımadıklarını ifade eden Milletvekili Özkan, “Biz Türkiye Cumhuriyeti Anayasası’nın geçerli olduğu bu topraklarda, laik, demokratik bir hukuk devletinin, sosyal bir hukuk devletinin yaşaması, büyümesi, gelişmesi ve bu amaçla hukukun üstünlüğünün geçerli olması için üstümüze düşen bütün görevleri yerine getireceğiz.” dedi. Özkan, dün Konya’daki Kubilay törenleri sırasında yaptığı konuşma sebebiyle okulunda gözaltına alınıp tutuklanan 16 yaşındaki M.A.'ya da değindi: “Dün Konya’da 16 yaşında bir çocuğumuz M.A., kendisi devrim şehidimiz Kubilay’ı anma toplantısı sırasında gerçekleştirdiği konuşma nedeniyle bir gün sonra okulu basılarak, diğer öğrenci arkadaşlarının gözünün önünde polis tarafından derdest edilmiş, savcılığa çıkarılmış ve jet hızıyla tutuklanmıştır. Bu çocuğun annesinden, okulda öğrenci arkadaşlarının gözünün önünde polis baskısıyla koparılıp alınarak cezaevine koyulmasını adaletle, vicdanla, hukukla açıklamak mümkün müdür?”

Tuncay Özkan’ın basın açıklamasına CHP milletvekilleri Alaattin Yüksel, Hülya Güven ve Mustafa Moroğlu, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, İl Başkan Vekili Barış Erel, il yöneticileri, ilçe başkanları ve ilçe belediye başkanları katıldı. Özkan’ın da destek verdiği yolsuzluk yürüyüşü ise daha başlamadan polis engeliyle karşılaştı. İzmir Emniyeti, yürüyüşten önce CHP İl Başkanlığı’nın önündeki yolu her iki taraftan kapattı. Çevik Kuvvet ve TOMA’larla CHP’lileri kuşatan polis, Mimar Kemalettin Caddesi’ndeki Halkbank şubesinde bitmesi planlanan yürüyüşe izin vermedi. Milletvekillerinin yaptığı görüşmelerinin ardından vize çıktı ancak slogan atılmaması ve yürüyüşün Cumhuriyet Meydanı'nda bitmesi istendi. Üzerlerine 17-25 Aralık Yolsuzluk ve Rüşvetle Mücadele Haftası ile ilgili pankartlar asan CHP’liler, Cumhuriyet Meydanı’na kadar yürüdü. CHP İl Gençlik Kolları Başkanı Sinan Sarıküse, burada yaptığı konuşmada, “Mücadelemize son gününe kadar yılmadan, gözaltına da alınsak, sorgulansak da devam edeceğiz. Biz bu davadan asla vazgeçmeyeceğiz.” dedi. Konuşmaların ardından CHP’liler, olaysız bir şekilde dağıldı.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyagi