Öne Çıkanlar tarım ve orman bakanlığı fakıbaba kefir trakya tarım

Bu haber kez okundu.

Saadet Partisi’nden ‘et ithalatı’ açıklaması

Saadet Partisi Van İl Başkanlığı, ‘et ithalatı’ konusunda basın açıklaması yaptı.

Kentteki yerel ve ulusal basın mensuplarıyla parti binasında bir araya gelen Saadet Partisi Van İl Başkanı Özay İlhan, Türkiye’nin kendi kendine yeten dünyadaki 7 ülkeden biri olma özelliğini kaybettiğini ileri sürdü. Başkan İlhan, "Yeryüzünün en verimli topraklarına sahip olan ülkemizde 15 yıldır AK Parti iktidarlarının tarım ve hayvancılık konusunda uygulamış olduğu akla ziyan politikalar neticesinde Türkiye kendi kendine yeten dünyadaki yedi ülkeden biri olma özelliğini kaybetmiştir. Ülkemiz tarımı, nohuttan fasulyeye, mercimekten buğdaya, samandan ota birçok ürünü ithal etmemizle birlikte bitme noktasına gelmiştir. Hayvancılıktaki durumumuz da tarımdaki durumumuzdan çok farklı değildir" dedi.

Damızlık canlı hayvan ithalatıyla başlatılan sürecin, sonraları etçi sığır ithalatı, ardından karkas et ve en sonunda lop et ithalatına kadar vardığını ifade eden İlhan, "Bu etler hangi ülkelerde hangi mezbahalarda kesilecektir? Bu etler helal kesim midir? Özel sektör aracılığıyla da ithalata izin verilmesi ne kadar sağlıklı bir karardır? Birkaç zincir mağazada bu etlerin satılması hedeflenmektedir burada asıl amaç nedir? Lop et ithalatıyla ülke hayvancılığına hangi katkıyı sunmuş olacaksınız? Et fiyatını düşürmek adına uygulamış olduğunuz bu dahiyane buluşunuzu motorin ve benzin fiyatlarının düşürülmesinde, dolar ve euro’nun düşürülmesinde, her alandaki yüksek vergilerin düşürülmesinde, asgari ücretin arttırılmasında, emeklilerin maaşlarının arttırılmasında, uygulamayı düşünür müsünüz?" sorularını yöneltti.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı