Öne Çıkanlar çiftçi İçişleri Bakanı Süleyman Soylu sel madurları un ihracatı tarım fuarı

Bu haber kez okundu.

Türkeş: PKK beslediği bilgi düşmanlığını açıkça ortaya koydu
MHP Genel Başkan Yardımcısı Tuğrul Türkeş, PKK’nın, Güneydoğu’daki son eylemleriyle beslediği ‘bilgi’ düşmanlığını açıkça ortaya koyduğunu belirterek, hükümetin; PKK, IŞİD ve Hizbullah terör örgütleri arasında seçici davranmamasını ve tümünün faaliyetlerine karşı eşzamanlı mücadele yürütmesini istedi. "Türkiye’nin Kızıl Kmerleri ve Ziya Gökalp Müzesi" başlığı altında yazılı değerlendirmede bulunan Tuğrul Türkeş, PKK’nın Türkiye ve özellikle de Güneydoğu’daki nihilist faaliyetlerinin her geçen gün keskinleştiğini, Türkiye’nin farklı noktalarında ‘Kobani’ye destek’ kılıfıyla yıkıcı eylemler düzenlendiğini belirtti.

"PKK'NIN KILIZ KMERLER'DEN BİR FARKI YOK"

MHP’li Türkeş, "Büyük kentlerimizde kundaklama, molotof atma vb. etrafında şekillenen söz konusu eylemler; Güneydoğu’da okul ve müze yakmaya, kütüphane yağmalamaya ve masumların başlarını taşlarla ezmeye kadar gitmektedir. PKK, Güneydoğu’daki son eylemleriyle beslediği ‘bilgi’ düşmanlığını açıkça ortaya koymuştur. Diyarbakır’da ateşe verilen Ziya Gökalp Müzesi, PKK’nın entelektüel birikime ve kitaba duyduğu nefreti gözler önüne sermiştir. Bu yönüyle PKK’nın Kamboçya’da bir dönem hüküm süren Kızıl Kmerler’den bir farkının olmadığı en somut örneğiyle anlaşılmıştır." ifadelerine yer verdi.

"STANİLİST GÜNDEMİNİ PAYLAŞMAK İSTEYENLERE İZİN VERİLMEMELİ"

Demokrasinin kendisine sunduğu fırsatlardan faydalanarak Stalinist gündemini paylaşmak isteyenlere özgürlük verilmemesi gerektiğine işaret eden Türkeş sözlerine, "Demokrasiyi yıkmak amacını güdenlere demokratik nizamın müsamaha gösterme zorunluluğu yoktur. Türkiye’nin demokrasisini koruma ve kollama hakkına vardır. Bu anlamda söz konusu hakkın doğurduğu tüm yükümlülükleri de yerine getirmelidir. PKK’nın ihanet faaliyetleri Türkiye’de etnik temelli bir iç savaşı tetikleme aşamasına ulaşmıştır. Hiçbir değere inanmayan, inandığı değerlerin tamamı da yıkıcı olan PKK terör örgütünün Güneydoğu’da bir nihilist diktatörlük kurma girişimlerine göz yumulamaz." şeklinde devam etti.

"HİÇBİR TERÖR ÖRGÜTÜ DİĞERİNDEN ÜSTÜN VEYA İYİ DEĞİLDİR"

MHP’li Tuğrul Türkeş, hiçbir terör örgütünün diğerinden ‘üstün’ veya ‘iyi’ olmadığına vurgu yaparak, "Nereden ve kimden gelirse gelsin terör, terördür ve terörün kaderinde yok edilmek vardır. Bu anlamda Hükümet; PKK, IŞİD ve Hizbullah terör örgütleri arasında seçici davranmamalı ve tümünün faaliyetlerine karşı eşzamanlı mücadele yürütmelidir." dedi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı